Nawigacja

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 odbędzie się 3 września 2018r. (poniedziałek) Mszą Świętą o godzinie 9.00. Około godziny 10.00 spotkanie inauguracyjne na sali gimnastycznej. Dowóz uczniów odbędzie się na ustalonych trasach na godzinę 9.00.

 • Zebranie Rady pedagogicznej

  W dniu 30 sierpnia 2018r. o godzinie 9.00 w budynku przy ul. Szkolnej 2 w sali nr 2 odbędzie się zebranie Rady Pedagogicznej. 

 • Konkurs trochę inaczej….

  Konkurs trochę inaczej….

            W obecnym, dynamicznie rozwijającym się świecie nauczyciele i rodzice są zobligowani do kształcenia i podnoszenia zdolności uczniów, aby w późniejszym życiu umieli oni pokonywać trudności i ograniczenia. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom 25 maja 2018 r. w  Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kalinowie we współpracy z Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Ełku zorganizowano Międzyszkolny Konkurs Przedmiotów Przyrodniczych „Czytanie ze zrozumieniem”.     

              Celami  konkursu było przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży oraz sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstów przyrodniczych i wykorzystywania zawartych w nich informacji. Dzięki innowacji pedagogicznej  chciano również zwiększyć efektywność pracy z uczniem zdolnym i rozwijać zainteresowania naukami przyrodniczymi. Arkusz konkursowy został przygotowany przez panią Edytę Mikołajczyk i panią Magdalenę Skorską- Sierotko we współpracy z  doradcą metodycznym panią Małgorzatą Grońską.

              Do konkursu przystąpiły trzy szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kalinowie, Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Rutkach oraz Szkoła Podstawowa im. ks. Jerzego Popiełuszki w Borzymach, które były reprezentowane przez czteroosobowe grupy z klas siódmych. Uczniowie musieli w ciągu czterdziestu minut zmierzyli się z zadaniami przyrodniczymi różnego typu, zawierającymi dłuższy, czasami zawiły tekst. Troje uczestników konkursu z najwyższą ilością punktów otrzymało dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

              Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom konkursu i już dzisiaj zapraszają do udziału w przyszłym roku.

 • Projekt edukacyjny z fizyki - wielka przygoda

  Projekt edukacyjny z fizyki - wielka przygoda

  Uczennice klasy II a Zofia Bartoszewicz, Kinga Kopiczko, Julia Łoniewska, Anna A. Raczkowska i Elwira Sokołowska w tym roku szkolnym realizowały projekt edukacyjny z fizyki pt.: Wszechobecne fale elektromagnetyczne. Proces realizacji projektu wymagał zapoznania się z rodzajami, właściwościami oraz zastosowaniem fal elektromagnetycznych. Uczennice dzielnie przechodziły przez kolejne zadania.             Ciekawym punktem był wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na wyjazdową lekcję fizyki.

              Kolejny element, który był dodatkiem do realizowanego projektu był udział dwóch uczennic Zofii Bartoszewicz i Anny A. Raczkowskiej w Powiatowym Konkursie "Uczymy się eksperymentując", za który uzyskały II miejsce (ex aequo).Uczennice sfilmowały doświadczenie z przenikalności fal elektromagnetycznych, które przygotowały jako produkt finalny swojego projektu.

              Na koniec realizacji projektu uczennice miały również okazję całą grupą zaprezentować się na forum szkoły w Dniu Obchodów Święta Szkoły. Wykonana przez nie gazetka ścienna oraz przygotowane doświadczenia cieszyły się zainteresowaniem przybyłych. Nawiązna współpraca z firmą oświetleniową Art Light Group dała możliwość wykonania również dodatkowego doświadczenia, które prezentowało składanie barw. Wszystkie doświadczenia były wykonane poprawnie i z pewnością poszerzyły wiedzę fizyczną całej społeczności szkolnej.

              Opiekunem projektu i nauczycielem przygotowującym do konkursu powiatowego była Pani Magdalena Skorska-Sierotko.

              W wymienionym wyżej Konkursie Powiatowym również dwie inne pary z oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły zajęły odpowiednio II miejsce: Wiktoria Basałaj i Kinga Szczesna z klasy IIb oraz III miejsce: Jzabela Jagłowska i Klaudia Krasińska z III b.  Przygotowały one prezentacje mulimedialne o wybranym doświadczeniu.

              Nauczycielem przygotowującym do konkursu była Pani Edyta Mikołajczyk.

   

 • Konkursowy zawrót głowy

      W ostatnim czasie na terenie naszej szkoły zostały przeprowadzone dwa konkursy, które miały na celu wspieranie rozwoju uczniów zdolnych, sprawdzenie ich wiedzy i umiejętności sprawnego myślenia. Konkursy były organizowane i przeprowadzane z myślą o uczniach klas VII oraz II i III oddziałów gimnazjalnych.

              Pierwszy z nich to Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia, do którego przystąpiło 15 osób. Konkurs polega na pisemnym udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań testowych, na co przeznaczone było 55 minut. Do każdego pytania w teście podane były 4 odpowiedzi od A do D. Wśród podanych do pytań odpowiedzi żadna, jedna, dwie, trzy lub wszystkie odpowiedzi mogły być prawidłowe. Każdy uczeń przed konkursem otrzymał tyle punktów, ile miał decyzji do podjęcia, tzn. 4 razy więcej niż pytań. Za każdą poprawną odpowiedź do otrzymanej sumy uczeń dostał dodatkowo 1 punkt, za fałszywą (-1) punkt. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na wybrane pytania nie uzyskując ani nie tracąc punktów.

              Najlepszą w szkole, w rozwiązywaniu logicznych łamigłówek, okazała się uczennica klasy III b oddziału gimnazjalnego Wiktoria Dębska.

              Drugie zmagania to Wewnątrzszkolny Konkurs z Fizyki, do które przystąpiło 12 osób. Uczniowie musieli rozwiązać zadania dotyczące wykonywania pomiarów, cząsteczkowej budowy ciał, niektórych właściwości fizycznych ciał, opisu ruchu, sił w przyrodzie oraz pracy, mocy i energii. Wiele pytań było na poziomie zadań z etapu szkolnego z Wojewódzkich  Konkursów Przedmiotowych.

              Najlepszy okazał się uczeń klasy II b Dawid Suchocki, drugie miejsce zajęła uczennica klasy III b Wiktoria Dębska, a trzecie miejsce zajęła Martyna Krzykwa z klasy II b. 

              Wszyscy laureaci otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe i dyplomy. Gratulujemy serdecznie uzyskanych sukcesów.

              Konkursy organizowała i przygotowała Pani Magdalena Skorska-Sierotko.

 • Wycieczka do Klockowni w Ełku

  Wycieczka do Klockowni w Ełku

  14 czerwca 2018r. dzieci z klasy IIA, IIB, IIIB ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kalinowie pojechały na wycieczkę autokarem szkolnym do Klockowni w Ełku. Podczas pobytu w Klockowni dzieci mogły układać różne budowle z plastikowych klocków, bawić się klockami LEGO, układać różne Puzzle oraz konstruować różne pojazdy na zajęciach z robotyki. Po wykonaniu pojazdów zaopatrzonych w silniki elektryczne była ich prezentacja. Następnie pojazdy te rywalizowały z sobą na ringu, który z pojazdów zepchnie przeciwnika. Wszystkie pojazdy miały swoje nazwy wymyślone przez dzieci, które je konstruowały. Podczas rywalizacji były duże emocje wśród konstruktorów, bo chodziło tu o wygrana bitwę. Wszystkim uczestnikom dopisywała dobra zabawa i wesoły humor oraz zadowolenie.

   

   Jacek Supronowicz

 • Wycieczka do banku

  Wycieczka do banku

  W dniu 15 czerwca 2018 r., klasa II B ze Szkoły Podstawowej  im. Marii Konopnickiej w Kalinowie wraz z wychowawcą Jackiem Supronowiczem udały się na wycieczkę do Banku Spółdzielczego w Ełku, Oddział w Kalinowie. Na miejscu podczas pobytu pracownicy banku zapoznali dzieci z pracą urzędników i co się znajduje w środku. Mogły też spróbować przeliczyć banknoty na elektronicznym urządzeniu do liczenia o różnym nominale.  Zwiedziły pomieszczenia w którym znajduje się bankomat od strony wewnętrznej, jak również biuro w którym pracują urzędnicy banku. Na koniec spotkania uczestnicy wycieczki otrzymali od pracowników banku pamiątkowe długopisy, opaski odblaskowe i kolorowe balony z logo Banku Spółdzielczego. W drodze powrotnej do szkoły udaliśmy się na lody do pobliskiego sklepu spożywczego w Kalinowie.

  Jacek Supronowicz

 • „Szkolny Wieczorek Filmowy”

  „Szkolny Wieczorek Filmowy”

   Ósmego czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się „Wieczorek Filmowy”, w którym wzięli udział uczniowie klas VII i oddz. gimnazjalnych oraz nauczyciele czuwający nad prawidłowym przebiegiem tego niecodziennego wydarzenia. Podczas spotkania panowała niezwykle miła atmosfera, uczniowie (więcej dziewcząt, niż chłopców) byli bardzo pozytywnie nastawieni do wszelkich pomysłów, chętnie brali udział w różnego rodzaju konkursach, które odbywały się w przerwach między filmami. Zaskoczyła nas ich szczera chęć do współpracy i zabawy. Trudność sprawiło nam odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia, w którym odbywało się oglądanie filmów. Tego dnia była piękna pogoda, do późnych godzin wieczornych świeciło słońce, więc przez zasłonięte (na różne sposoby) okna przebijały promienie i nie można było uzyskać należytego klimatu J. W związku z powyższym kolejne takie spotkanie zaplanujemy w okresie jesienno-zimowym, by nie było już problemu ze stworzeniem odpowiedniej atmosfery, sprzyjającej oglądaniu filmów.

 • Sprawozdanie z „zielonej lekcji”

           „Zielona lekcja” po terenie Gminy Kalinowo odbyła się 08 czerwca 2018r. Uczestnikami  wyjazdu byli uczniowie klas drugich gimnazjum. Łącznie udział w wycieczce zadeklarowało 33 uczniów, nad którymi opiekę sprawowały: Ewa Krysztofik, Ewa Wiszenko-Bednarowicz, Renata Kłoczko. W programie „zielonej lekcji” znalazła się, między innymi, historia Ełckiej Kolei Wąskotorowej. Uczniowie poznali  historię miejscowości na trasie wycieczki oraz elementy gwary mazurskiej. Mieli też możliwość obserwacji elementów architektury mazurskiej; wysłuchali informacji o stroju Mazurów a następnie rozwiązywali z tym związany quiz. Podczas trwania „zielonej lekcji” uczniowie doskonalili również umiejętność posługiwania się mapą topograficzną. Mieli możliwość weryfikowania obiektów przedstawionych na mapie z obiektami w terenie w okolicy Jeziora Nieciecze.  Poznali genezę jeziora, charakteryzowali ukształtowanie powierzchni obszaru w jego okolicy. Uczniowie badali również stopień zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego dwutlenkiem siarki. Następnie zwiedzali zabytkowe cmentarze w okolicach Borzym, poznawali historię tych ziem.Po wykonaniu szeregu zadań uczestnicy wyjazdu udali się na plażę w Skrzypkach. Tam przeprowadzili ocenę stanu czystości Jeziora Białego,  charakteryzowali jego linię brzegową, analizowali plan batymetryczny, rozwiązywali krzyżówkę związaną z legendą o mazurskich jeziorach a także integrowali się przy wspólnym ognisku i posilali pieczonymi kiełbaskami. Po powrocie do szkoły nastąpiło podsumowanie „zielonej lekcji”.

                                                                                                                                                    Ewa Wiszenko-Bednarowicz

 • Święto Szkoły

  Święto Szkoły

         

  23 maja 2018r. uroczyście obchodziliśmy urodziny naszej patronki – Marii Konopnickiej. Z tej okazji gościliśmy w naszych szkolnych progach: Wójta Gminy Kalinowo – Pana Andrzeja Bezdzieckiego, Sekretarza Gminy Kalinowo  – Pana Mariusza Klepackiego, Przewodniczącego Rady Gminy – Pana Mieczysława Głębockiego, proboszcza Alberta Interewicza, przedstawicieli Zespołu Obsługi Szkół, emerytowanych nauczycieli, przewodniczącą Rady Rodziców- Panią Marzenę Borkowską oraz rodziców.

           W tym roku uroczystość miała szczególny charakter, ponieważ wpisała się w obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Inscenizacja przygotowana przez uczniów klas Va i VIa pod opieką pani Moniki Abryckiej nie tylko przybliżyła zebranym życie i twórczość poetki (w rolę Marii Konopnickiej wcieliła się Julia Borkowska – uczennica Va), ale również była doskonałą okazją do przypomnienia uczniom ważnych wydarzeń historycznych Polski. Przecież Maria Konopnicka żyła i tworzyła w okresie zaborów, dlatego w jej twórczości odnajdujemy utwory o charakterze patriotycznym. Poetka całym sercem kochała Polskę i przejmowała się losem Polaków. Niezwykłych przeżyć dostarczyło nam wysłuchanie „Roty”, do której muzykę skomponował Feliks Nowowiejski. Była to również okazja do przypomnienia uczniom okoliczności, w jakich powstał ten wiersz. W trakcie przedstawienia nie zabrakło również utworów opisujących piękno polskiej przyrody. Zebrani mieli okazję wysłuchać wiersza „Mrowisko”, a szkolny chór uczniów klas IIIb i IVab pod kierunkiem Pana Emiliana Mankiewicza przepięknie wyśpiewał „Tęczę”. Na scenie pojawił się również znany i tym dużym, i tym najmniejszym - Stefek Burczymucha. Tegoroczne obchody urodzin Marii Konopnickiej przeszły do historii, ale w naszej pamięcii i w naszych sercach pozostanie na długo.


   

 • Wycieczka do Wrocławia i Błędnych Skał

  Wycieczka do Wrocławia i Błędnych Skał

      21 maja 2018 r. trzydziestojednoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kalinowie wyjechała na 3- dniową wycieczkę, która była zakończeniem projektu związanego z obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski.Zasadniczym celem zajęć edukacyjnych było wdrażanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w obchodach 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, poznanie miejsc  historycznych ( Radzymin – miejsce bitwy warszawskiej z 1920 roku) i kulturalnych  (Panorama Racławicka - dzieło przedstawiające jedną z czołowych bitew powstania kościuszkowskiego) oraz miejsc związanych z przeszłością ojczyzny – Radzymin, Wrocław  i Błędne Skały).Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Ogród Japoński, Afrykarium i Ogród Zoologiczny we Wrocławiu. Następnego  wybrali się do labiryntu w Błędnych Skałach i Szczelińca. Wielką frajdą było pokonanie 919 metrów n.p.m. i podziwianie wspaniałej panoramy, włącznie z granicą czeską i widokiem na Śnieżnik. Trzeci dzień poświęcony był na poznanie zabytków Wrocławia; Starówki, Ostrowa Tumskiego, Biblioteki Ossolińskich i obejrzenie Panoramy Racławickiej.Wyjazd rozbudził  postawy patriotyczne. Zachęcił  młodzież do samodzielnego  poznawania historycznych miejsc związanych z  walką naszych rodaków o wolność ojczyzny poprzez poznawane fakty . Uzupełnił wiedzę historyczną i  rozbudził zainteresowania krajoznawcze i kulturalne. Wielu uczniom pomógł  zrozumieć, jak Polacy wytrwale dążyli do odzyskania niepodległości swojego kraju. Wpłynął również  na rozbudzenie poczucia dumy z bohaterskich postaw  naszych przodków, co jest ważne w umacnianiu poczucia własnej tożsamości, podniesieniu samooceny i własnej wartości uczniów. Wspólny wyjazd  pobudził uczniów do aktywnego uczestnictwa i wszechstronnego rozwoju umiejętności młodego człowieka. Nauczył współdziałania, wspierania się w grupie rówieśniczej i współodpowiedzialności za innych. Pomógł  w dalszej edukacji i aktywnym funkcjonowaniu w życiu społecznym oraz uwrażliwił  na poszanowanie i docenienie wartości dorobku przeszłych pokoleń.  Bliższe poznanie sylwetek bohaterów narodowych, takich jak: Tadeusz Kościuszko i Józef Piłsudski będzie podstawą budowania własnej tożsamości.Opiekunami wycieczki były: p. Anna Denert, Ewa Krysztofik i Bożena Jankowska Kasprzyk.

    Napisała: Anna Denert

     

 • . „ O KAŻDEJ PORZE KLESZCZ UKŁUĆ CIĘ MOŻE”.

  . „ O KAŻDEJ PORZE KLESZCZ UKŁUĆ CIĘ MOŻE”.

  Dnia 17 maja 2018r. dzieci z klas trzecich uczestniczyły w zajęciach pt. „ O KAŻDEJ PORZE KLESZCZ UKŁUĆ CIĘ MOŻE”. Zajęcia prowadzone były przez studentki Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, rozwiązywały różne zadania, a także przedstawiały swoją wiedzę na temat kleszczy. Temat kleszczy jest bardzo ważny, ponieważ poprzez ukąszenie zarażonego kleszcza mogą pojawić się zagrażające człowiekowi choroby głównie są to: Borelioza i Kleszczowe Zapalenie Mózgu. Dzieciaki po zajęciach wiedziały jak postępować w przypadku ukłucia przez kleszcze, znały choroby przenoszone przez kleszcze oraz znały sposoby zapobiegania ukłucia przez kleszcze. Każde dziecko dodatkowo dostało ulotki i komiks utrwalające nabytą wiedzę. Nowe informacje miały przekazać w specjalnej ulotce dla rodziców oraz dla kolegów, koleżanek, rodzinie.

 • VI Gminny Konkurs Ekologiczny

  VI Gminny Konkurs Ekologiczny

  25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Sypitkach odbył się VI Gminny Konkurs Ekologiczny pod nazwą „Wiem, czym oddycham – z ekologią za pan brat”.W konkursie wzięły udział cztery sześcioosobowe drużyny uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Kalinowo. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – VI. Naszą Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Kalinowie reprezentowali: Lena Kaca z klasy I, Hubert Borkowski z klasy II, Michalina Werno z klasy III, Zuzanna Łozowska z klasy IV, Julia Borkowska z klasy V oraz Krystian Kukliński z klasy VI. Pierwszym zadaniem konkursowym był test wiedzy z zakresu ekologii i szeroko rozumianych zagadnień dotyczących zanieczyszczenia powietrza, monitorowania jego stanu i sposobów ochrony. Pozostałe zadania miały głównie charakter umiejętności praktycznych, z którymi dzielnie zmagały się drużyny. Odgadywano hasła, rozwiązywano rebusy, montowano „filtry” na kominach, wybierano przedmioty, które można spalać w domowych piecach, a które należy wyrzucić do śmieci. Tradycyjnie najmłodsi uczestnicy konkursu zbierali punkty grając w memo.

  Po rozstrzygnięciu konkursu, wszyscy uczestnicy mieli poczęstunek przygotowany przez organizatorów oraz otrzymali atrakcyjne nagrody.

   Materiały zebrał Jacek Supronowicz

 • Szachy w naszej szkole

  Szachy w naszej szkole

   

  Dużym zainteresowaniem wśród dzieci w naszej szkole oprócz gier planszowych są szachy. Dzieci chętnie przychodzą na zajęcia, które odbywają się raz w tygodniu - piątki, na rozgrywki w szachy. Dzieci  poznały zasady poruszania się figur szachowych na szachownicy. Podczas tych zajęć samodzielnie pod kierunkiem p. Jacka Supronowicza ćwiczą i rozgrywają partie szachowe. Zajęcia te odbywają się po skończonej nauce w szkole. Prowadzone  są dla uczniów z klas drugich. W przyszłości od nowego roku szkolnego będą prowadzone dla uczniów klas młodszych i starszych.

   

  Opiekun grupy szachowej Jacek Supronowicz

   

   

   

 • Zebrania z rodzicami

  W dniu 10 maja (czwartek) odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami klas. Klasy 0-III o godz. 15.00, klasy IV-VII i II-III gimn. o godz. 15.30.

 • PROGRAM „ LABORATORIUM”

  PROGRAM „ LABORATORIUM”

  W ramach realizacji Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium ” w marcu  uczniowie III klas gimnazjalnych naszej szkoły odwiedzili dwa zakłady pracy: „Prodeko- Ełk” Spółka z.o.o oraz PGE Dystrybucja S.A Oddział Białystok Rejon Energetyczny Ełk.     

  Firma Prodeko – Ełk zajmuje się produkcją urządzeń i konstrukcji ze stali nierdzewnych, kwasoodpornych oraz z aluminium na wyposażenie oczyszczalni ścieków.  Uczniowie zostali przyjęci przez „Mistrza zmiany” , który  bardzo profesjonalnie zapoznał ich ze specyfiką firmy oraz przedstawił następujące zawody: operator robota spawalniczego, operator pracy krawędziowej CNC, operator centrum frezarskiego CNC, tokarz. Duże wrażenie na wszystkich zrobiło wyposażenie firmy w  nowoczesny sprzęt, organizacja pracy  i panująca miła atmosfera wśród pracowników. Również firma PGE stanęła na wysokości zadania, ponieważ uczniowie zostali przyjęci przez p. Dyrektora bardzo miło. Uzyskali dużo informacji o zawodach elektryk/ elektromonter, technik elektryk. Uczniowie zostali  „zelektryzowani”  ogromną wiedzą o prądzie  jak również zostały przedstawione zawody od strony praktycznej.    

  Dziękujemy oprowadzającym z obu firm za ogromne zaangażowanie, miłą atmosferę i profesjonalne podejście do uczniów. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki.  

                                                                                                                                             I.Truszyńska 

 • WYJAZDOWA LEKCJA FIZYKI

  WYJAZDOWA LEKCJA FIZYKI

  W sobotę  7 kwietnia 2018 roku pięć uczennic klasy IIa oddziału gimnazjalnego naszej szkoły (które w tym roku szkolnym realizują projekt edukacyjny z fizyki) wybrały się wraz z opiekunem projektu p. Magdaleną Skorską - Sierotko oraz ze swoją wychowawczynią p. Edytą Mikołajczyk do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

              Uczennice spędziły kilka godzin na wystawie stałej wykonując różne eksperymenty fizyczne m.in. latały poduszkowcem, zrobiły wielką bańkę mydlaną, odkrywały jak zachowują się dźwięk i światło w próźni. Wzięły też udział w pokazie dotyczącym światła oraz w minilaboratorium fizycznym podczas którego poszukiwały odpowiedzi na pytania: jak to się dzieje, że kilkaset ton stali wzbija się w powietrze i dlaczego samoloty nie machają skrzydłami jak ptaki? Wykonały kilka eksperymentów, podczas których wprawiały w ruch powietrze, a na koniec skonstruowały powietrzną machinę.

              Uczennice podczas zwiedzania Centrum  i udziału w zajęciach zdobyły i usystematyzowały wiedzę fizyczną.

              Korzystając z okazji  zwiedziły naszą stolicę. Obejrzały Pałac Kultury  i Nauki, Syrenkę Warszawską i starą nadwiślańską infrastrukturę.

              Dzień był pełen wrażeń.  Centrum Nauki Kopernik z licznymi naukowymi atrakcjami oraz Warszawa wszystkich zachwyciły.  Warto taki dzień jeszcze kiedyś powtórzyć - stwierdzili zgodnie wszyscy uczestnicy wyjazdu.

 • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

  W dniach 18-20 kwietnia 2018r. (środa-piątek) uczniowie nie mają zajęć dydaktycznych. W tych dniach uczniowie klas III gimnazjum piszą egzamin. 

  Następne dni wolne od zajęć dydaktycznych: od 30 kwietnia - 5 maja oraz 1 i 18 czerwca 2018r.

 • Wielkanoc 2018

  Rodzicom i uczniom życzymy

  Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
  pełnych wiary, nadziei i miłości.
  Radosnego, wiosennego nastroju,
  serdecznych spotkań w gronie rodziny
  i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"

  Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kalinowie

 • Zapisy do oddziałów przedszkolnych i klas I.

  Uprzejmie informujemy, iż rozpoczęła się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas I w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kalinowie. Zapisy będą dokonywane w dniach: 05-23.03.2018r.  1. Pani Wicedyrektor Lucyna Zawadzka-Andruszkiewicz i Pani Pedagog Renata Baturo (do oddziałów przedszkolnych w Kalinowie) 2. Pani Grażyna Wysocka (do oddziału przedszkolnego w Wysokiem ) 3. Pani Dorota Krawczuk (do klasy I).

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kalinowie
  ul. Kajki 1
 • 87 629-88-34

Galeria zdjęć