W dniu 26 lutego uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Gminnej Bibliotece w Kalinowie. Prowadząca spotkanie p.Agnieszka zapoznała dzieci z fragmentami książki pt."Cukiernia pana Pączka" Doroty Gellner. Uczestnicy mogło dowiedzieć się na podstawie humorystycznych historyjek o różnych wypiekach cukierniczych, przygodach "Lepkiej Rączki", który często włamywał się cukierni po pączki oraz tradycjami związanymi z "Tłusty czwartekiem", jakie były dawniej i są obecnie. Literackie przygody zakończyły się wspólną degustacja pączków z cukierni. Na koniec zainteresowane wypiekami dzieci mogły samodzielnie zrobić donaty-oponkowe pączki. Podczas pracy w małych zespołach wyklejały plastelinątekturowe krążki z otworem i ozdabiały kolorowymi koralikami-posypem. Wszystkie były pięknie zrobione, że aż palce lizać. Wychowawca klasy p.Jacek
Wizyta klasy 2 w Bibliotece Gminnej
- 3
„Tłusty Czwartek” w Laboratorium Przyszłości.
- 24
Dziś przedszkolaki z klasy „0 a”udały się do Laboratorium Przyszłości, żeby zamiast pączków upiec pyszne babeczki. Dzieci same czytały przepis i dodawały odpowiednie produkty. Po upieczeniu, gotowe muffiny udekorowały polewą czekoladową i wiórkami. Wyszło pyszne. W. Budzińska, K. Dzierżyk.
Akademia Junior przy Szkole Podstawowej w Borzymach
Spotkanie z Panem policjantem w 0d
- 4
Dnia 27 lutego gościem klasy Od był policjant podkom. Waldemar Szyłak. Celem spotkania było przybliżenie przedszkolakom specyfiki zawodu policjanta. Spotkanie przebiegło w przemiłej atmosferze, dzieci z chęcią zadawały, a także odpowiadały na pytania. Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas.
Zajęcia o emocjach z Panią psycholog 0w
- 22
Tłusty czwartek w klasie II.
“(...) bo kto ćwiczy się w wymowie / znajdzie radość w każdym słowie” - Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole
21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To nietypowe święto jest doskonałą okazją, aby zwrócić uwagę na język polski - nasz język ojczysty. Dla każdego Polaka jest on bardzo ważny, bo to główne narzędzie komunikacji. Używając mowy polskiej, zacieśniamy więzi rodzinne, budujemy relacje z kolegami, koleżankami, sąsiadami. O wpływie języka polskiego na integrowanie społeczności uczniowskiej przekonaliśmy się sami, świętując Dzień Języka Ojczystego. Tego dnia uczniowie klas IV- VI wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem “Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”. Język polski należy do grupy najtrudniejszych języków świata przede wszystkim ze względu na gramatykę. Ponieważ obcokrajowcom wiele trudności przysparza także polska wymowa bogata w dźwięki szumiące, syczące, ciszące, postanowiliśmy sprawdzić, jak z tym problemem poradzą sobie nasi uczniowie. W konkursie udział wzięło 18 uczestników. Zebrani wysłuchali dowcipnych, a zarazem niełatwych do wymówienia wierszy. Komisja konkursowa w składzie: pani Izabela Dzikońska, pani Elżbieta Barwicka i pani Monika Abrycka wyłoniła najlepszych recytatorów:
I miejsce - Anna Wysocka IVb, Wojciech Ziarko IVb, Olaf Grochowski Vb
II miejsce - Paulina Stradczuk VIa, Piotr Łukowski VIb
III miejsce - Eryk Sypytkowski VIb
To była znakomita gimnastyka dla języka młodych recytatorów, a dla nas wszystkich Małgorzata Strzałkowska ma dobrą radę:
“Dbaj o swój język i mów poprawnie,
ładnie, wyraźnie oraz dokładnie,
bo kto nie ćwiczy często języka,
ten się sam w mówieniu potem potyka.”
Walentynki w Od
- 24
Walentynkowy wyjazd do Suwalskiego Ośrodka Kultury i na lodowisko
- 13
14 lutego 2025 r., z okazji Walentynek, klasy 6 a i 6 b, ze swoimi wychowawcami, p. E. Krysztofik i p. A. Gryniewicz, wyruszyły do Suwalskiego Ośrodka Kultury i na lodowisko. Dzieci, po raz pierwszy miały okazję obejrzeć teatr tańca i do tego w sali widowiskowej, w której nigdy nie były. Spektakl oparty był na klasycznej powieści Lewisa Carrolla pt. „Alicja w Krainie Czarów”. To barwna taneczna baśń o dzielnej dziewczynce, która znalazła w sobie odwagę, aby przeciwstawić się złu i przywrócić światu radość. Przedstawienie zachwyciło multimedialną scenografią, fantazyjnymi kostiumami i rekwizytami oraz wyjątkową choreografią i muzyką. Każdy z widzów, który wraz z artystami udał się śladem Białego Królika i Alicji, niezależnie od wieku, mógł odkryć czarowną magię opowieści. Po spektaklu, odtwórcy głównych ról pozowali z nami do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.
Kolejną atrakcją dnia było lodowisko. Dzieci miały okazję nie tylko nauki jazdy na łyżwach, ale też doskonalenia posiadanych już umiejętności łyżwiarskich. Nawet upadki, chociaż czasami bolesne, przyprawiały o śmiech.
W czasie drogi powrotnej, wszyscy dzielili się wrażeniami, planując kolejny, równie emocjonujący wyjazd.
Ewa Krysztofik
Walentynki 2025
- 12
Po feriach zimowych Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, dzięki której uczniowie mogli przekazać sobie życzenia i serdeczności. Dwie skrzynki na listy walentynkowe cieszyły się dużym zainteresowaniem i zostały wypełnione po brzegi, a 14 lutego specjalni "listonosze" z Samorządu Uczniowskiego dostarczyli kartki do adresatów.
Dodatkowo, na korytarzu szkolnym została ustawiona fotobudka z walentynkowymi akcesoriami. Uczniowie chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia, co dodatkowo umiliło ten dzień.
Dziękuję Pani Izabeli Dzikońskiej, Pani Justynie Gasperaniec, Pani Małgorzacie Wielgat oraz Pani Jagodzie Ostrowskiej za przygotowanie i ustawienie fotobudki, a Samorządowi Uczniowskiemu za doskonałą organizację tego wydarzenia.
Opiekun SU, Urszula Łask
Żywa lekcja historii „Bohaterowie narodowi”.
- 23
W piątek 14 lutego 2025r., w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii pod tytułem „Bohaterowie Narodowi”, którą przygotował pan Jacenty Ordowski. Uczniowie przebrali się w stroje z epoki wybitnych postaci. Przybliżyli też ich osiągnięcia i zasługi. Lekcja ta była doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy historycznej i rozwijania kreatywności. Postaciami, które przybliżył prowadzący był Bolesław Chrobry- pierwszy król Polski, Stefan Czarniecki - hetman polny koronny, Zawisza Czarny - rycerz i dyplomata, Maria Skłodowska-Curie - wybitna uczona, która odkryła polon i rad oraz zdobyła dwie Nagrody Nobla, Józef Piłsudski – mąż stanu, działacz niepodległościowy oraz pierwszy marszałek Polski. a także Jerzy Szulc - pseudonim „Tygrys” – dziesięcioletni uczestnik powstania warszawskiego
Lekcja ta była bardzo pouczająca i interesująca. Uczniowie byli bardzo zaangażowani i zachwyceni możliwością wcielenia się w tak wybitne postacie historyczne. Z pewnością na długo zapamiętają ten dzień.
Szanowni Państwo, w załączeniu przesyłam pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ełku dotyczące konferencji profilaktycznej, która odbędzie się 10 marca 2025 r.
Zajęcia w Bibliotece Gminnej kl. 0a
- 8
Dzień przed Walentynkami przedszkolaki z klasy 0a uczestniczyły w zajęciach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kalinowie. Pani Agnieszka przeczytała dzieciom opowieść pt.: „Przepis na miłość” Kathariny Grossmann Hansel. Jest to historia, którą opowiada mały chłopiec o tym, jak jego mama i tata się zakochali. Następnie przedszkolaki wykonały kartki walentynkowe, którymi będą mogły obdarować swoje sympatie. Spotkanie zakończyło się słodką niespodzianką- walentynkowymi muffinkami, na które dzieci otrzymały przepis. Dziękujemy Pani Agnieszce i Pani Kamili za ciekawe zajęcia. W. Budzińska, K. Dzierżyk
Choinka szkolna kl. 4-8
- 30
20 stycznia 2025 r. w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana Choinka Noworoczna – pełna radości, kreatywności i wspaniałej zabawy!
Podczas choinki nie zabrakło atrakcji. Samorząd Uczniowski przygotował liczne konkurencje i zabawy, w których uczestnicy mogli sprawdzić swoją gibkość, zręczność, refleks i celność. Kulminacyjnym punktem wydarzenia było rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze przebranie, który wywołał mnóstwo uśmiechów zarówno u uczestników, jak i widzów. Kreatywność naszych uczniów przerosła najśmielsze oczekiwania – stroje były nie tylko oryginalne, ale również pełne pasji i pomysłowości. W tym roku zwycięzcami konkursu zostali Mateusz Łozowski z kl. 7 i Ksawery Olszewski z kl. VI a.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wspaniałego wydarzenia – w szczególności wychowawcom klas 4-8 oraz członkom Samorządu Uczniowskiego, którzy włożyli wiele wysiłku, aby każdy uczestnik mógł poczuć magię noworocznego świętowania.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne wspólne inicjatywy i z radością będziemy kontynuować tradycję Choinki Noworocznej.
Opiekun SU, Urszula Łask
Wywiadówka semestralna
W środę 12 lutego 2025r. na sali gimnastycznej odbędzie się semestralne zebranie z rodzicami:
15.00 - spotkanie z dyrektorem szkoły (wyniki klasyfikacji śródrocznej, informacje nt. działalności szkoły, sprawy różne),
15.20 - prelekcja p. Lilianny Harasim - Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży
15.40 - spotkania z wychowawcami klas.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie