Wielkanoc 2025
Kartka z życzeniami
- 20
Konkurs ortograficzny
- 1
Dnia 15 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny pod hasłem „Mistrz ortografii” dla uczniów klasy trzeciej. Celem wydarzenia było rozwijanie umiejętności poprawnego pisania oraz zainteresowanie uczniów zasadami ortografii. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klasy trzeciej, którzy musieli zmierzyć się z trudnościami ortograficznymi.
Oto laureaci:
I miejsce
Krzysztof Łazurkiewicz
II miejsce
Anita Kacprzyk
Piotr Ćwikowski
Kacper Wielgat
III miejsce
Ksawery Barwicz
Błażej Bojarski
Gratulujemy!
A. Filutowska, K. Sieńkowska
Warsztaty Wielkanocne w Bibliotece Gminnej
- 7
Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. 16 kwietnia 2025 r. W Wielką Środę klasa III odwiedziła Gminną Bibliotekę, żeby wziąć udział w zajęciach czytelniczych z lekturą " Wielkanoc w Bullerbyn" -Astrid Lindgren. Rozmawialiśmy jakie zwyczaje wielkanocne obowiązują w Szwecji , a jakie w Polsce . Okazało się, że większość z nich jest taka sama, jak u nas , ale niektóre nas zaskoczyły jak: w Wielki Czwartek według tradycji dzieci przebierały się za Baby Jagi, a w Wielką Środę przyczepiały sobie kolorowe klocki z żartobliwymi napisami. Na zakończenie dzieci ozdobiły cekinami jajka. Dziękujemy serdecznie Pani Agnieszce za zaproszenie i kreatywne warsztaty w bibliotece .
Klasa IIa- Klasowe śniadanie
- 6
Klasowe śniadanie i degustacja zdrowych sałatek owocowych zrobionych samodzielnie w "Laboratorium przyszlości" przez dzieci. Do ich przygotowania zostaly wykorzystane produkty przyniesione z domów.
Jacek Supronowicz
Konkurs plastyczny „Kartka Wielkanocna” w Szkole Podstawowej w Kalinowie
W kwietniu 2025 roku w Szkole Podstawowej w Kalinowie odbył się coroczny konkurs plastyczny pod hasłem „Kartka Wielkanocna”. Wydarzenie to od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy chętnie angażują się w twórcze przygotowania do świąt Wielkanocnych.
Celem konkursu było rozwijanie kreatywności oraz uzdolnień artystycznych uczniów, a także pielęgnowanie tradycji wielkanocnych. Zadaniem uczestników było wykonanie kartki świątecznej dowolną techniką plastyczną – liczyła się oryginalność, staranność i świąteczny klimat.
Konkurs podzielono na dwie kategorie wiekowe, aby każdy uczestnik miał równe szanse. Prace oceniane były przez komisję konkursową. Wybór najlepszych kartek nie był łatwy – uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy zostali docenieni za swój wysiłek – każdy otrzymał podziękowanie za udział w konkursie.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczniom za udział, a rodzicom za wsparcie i pomoc w realizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia.
Kategoria przedszkole/zerówka
I miejsce: Miłosz Milanowski
II miejsce: Maja Owczarek
III miejsce: Oliwia Rak
Wyróżnienia: Julia Wędzicka, Kinga Łask, Adam Owczarek, Antoni Magiera.
Kategoria klasy I-III
I miejsce: Martyna Niedźwiecka
II miejsce: Szymon Mieloch
III miejsce: Zofia Dzikońska
Wyróżnienia: Natalia Breczko, Alex Gasperaniec, Ksawery Trusiński, Martyna Wędzicka.
Zajęcia z chemii w 0d "Mały Chemik"
- 12
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w klasach 0-III
- 68
We wtorek 02.04.2025 r obchodziliśmy solidarnie Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane na niebiesko oraz oglądały krótkie filmy informacyjne na temat zaburzenia jakim jest autyzm. Chcąc przybliżyć dzieciom problemy z jakimi borykają się osoby z tymi zaburzeniami, nauczyciele współorganizujący wraz z pedagogiem specjalnym przygotowali w Sali doświadczeń różne sprawności dla dzieci z klas 0-III. Wiemy, że osoby dotknięte autyzmem, miewają problemy z mówieniem, odmiennie postrzegają świat czy mają problem z rozumieniem relacji społecznych. Inaczej też obierają wrażenia zmysłowe. Dlatego w Sali doświadczania dzieci miały możliwość wykorzystania wszystkich 8 systemów zmysłów:1) układ dotykowy, czyli czucie powierzchniowe ( szukanie zabawek w ryżu i kaszy, masy sensoryczne, piasek kinetyczny, skóry zwierząt)2) układ przedsionkowy, czyli równowaga ( tor przeszkód, zabawy na piłkach gimnastycznych),3) układ proprioceptywny, nazywany też czuciem głębokim ( masaż ciężka piłka, zawijanie w naleśnik),4) słuch ( memo dźwiękowe),5) wzrok ( rysowanie w kaszy na podświetlanym pudełku w tunelu),6) węch ( rysowanie w piance do golenia),7) smak ( próbowanie kwaśnej cytryny i słodkiej czekolady)8) układ interoceptywny, nazywany czuciem somatycznym ( dobra zabawa- gęsią skórką, ściskanie w żołądku😉).Serdecznie dziękujemy ełckiemu Stowarzyszeniu Impuls za udostępnienie folderów informacyjnych.Polecamy ciekawy artykuł.
E. Pawłowska
Akademia Junior na Orliku w Borzymach
Treningi odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 16.00 na Orliku przy Szkole Podstawowej w Borzymach.
Zajęcia z projektu "Graj z nami w Zielone"
- 23
Dzieci z klasy Od wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu Polenergii "Graj z nami w Zielone"- Woda zdrowia doda! Uczniowie dowiedzieli się jak cenne są zasoby wodne na naszej planecie i jak ważne jest dbanie o ich jakość, a także poznali sposoby oszczędzania wody. W części praktycznej dzieci wykonały filtr z plastikowej butelki, ucząc się, jak można ponownie wykorzystać wodę. Na zakończenie zajęć uczniowie dostali dyplom za wspólną podróż z Zosia i jej mama.
„Graj z nami w zielone” - sadzenie rośliny kl. 0a.
- 44
Projekt „Graj z nami w zielone” to inicjatywa, która wprowadza dzieci w kreatywny i angażujący sposób w świat roślin i ekologii. Jego celem jest,nie tylko nauka zasad sadzenia roślin, ale również rozwijanie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych. W ramach projektu dzieci z klasy 0 „a” miały okazję samodzielnie sadzić rośliny. Przedszkolaki poznały jakie materiały będą potrzebne do ich zasadzenia (ziemia, doniczka, nasiona lub sadzonki). Dzieci dowiedziały się, że rośliny potrzebują wody, światła i odpowiedniej temperatury, aby mogły rozwijać się i rosnąć. Wszyscy czekają teraz na pierwsze oznaki wzrostu swoich sadzonek. Zajęcia takie, jak te, które odbyły się w LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI, są doskonałą okazją, by wprowadzić przedszkolaki w temat ochrony środowiska poprzez zabawę. „Graj z nami w zielone” pokazuje, jak ważne jest dbanie o przyrodę, a jednocześnie daje dzieciom radość z uczestnictwa w procesie wzrostu roślin.
W. Budzińska, K. Dzierżyk
III Szkolny Turniej Gry w Warcaby
- 11
W marcu w naszej szkole już po raz trzeci został zorganizowany dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej Turniej Warcabowy.
Celem turnieju było poznawanie tajników gry w warcaby, rozwijanie umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika i stosowanej przez niego taktyki, rozwijanie koncentracji i cierpliwości oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci w klasach I-III.
W warcabowych zmaganiach uczestniczyło 18 zawodników.Po zaciętych zmaganiach wyłoniono najlepszych warcabistów. Zagrali oni w finale
i uzyskali następujące miejsca:I miejsce – Natan Akierman
II miejsce – Natalia Breczko
III miejsce – Krzysztof Łazurkiewicz
Zwycięzcy odebrali puchary z rąk dyrektora szkoły i organizatorów turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Turniej był okazją do sprawdzenia i porównania umiejętności graczy, a także świetną zabawą i doskonałą formą spędzania wolnego czasu.
Do zobaczenia za rok!
A.Filutowska, J. Supronowicz
Akademia Junior
Akademia Junior zaprasza na spotkanie organizacyjne - Czwartek 27.03.2025r. godz. 16.30 - Orlik w Borzymach
Ekowarsztaty
- 53
W dniu 24. 03. 2025r. uczniowie klas 0- III wzięli udział w „Warsztatach wiosennych Fluo party”. Po wspólnym powitaniu z animatorami, dzieci oglądały teatrzyk o tematyce ekologicznej „Przygody groszka”. Dowiedziały się, co jest potrzebne roślinie do jej rozwoju. Mogły wysiać ziarenka grochu do rozsadnika. A zadaniem uczniów jest jego pielęgnacja i obserwacja rozwoju grochu w klasopracowni. W dalszej części warsztatów poszczególne klasy wzięły udział w quizie dotyczącym pór roku, zdobywając dla swoich klas punkty za poprawną odpowiedź. Wspólna rywalizacja zakończyła się remisem. Przy muzyce, dzieci bawiły się w „Fruwające motyle”, „Niedźwiedzie”, „Żabki”. Po zabawach mogły zagrać w gry polegające na spostrzegawczości „Znajdź parę”, wykazać się sprawnością w zwijaniu „Sznurka groszka” oraz zabawy z chustą animacyjną Klanza, „Taneczne haczyki” i „Szybki pociąg” . Na zakończenie warsztatów uczestnicy kolorowali płócienne torby ekologiczne różnymi motywami za pomocą kredy, flamastrów i kredek, które mogli zabrać ze sobą do domu. Wszyscy bawili się wesoło.
Warsztaty pierwszej pomocy klas IV
- 30
11 marca 2025 r. uczniowie klas IV a i IV b wzięli udział w zajęciach praktycznych z udzielania pierwszej pomocy. Na nasze zaproszenie odwiedziła nas tego dnia Pani Małgorzata Olichwier – pielęgniarka i ratownik medyczny. Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia numerów alarmowych wszystkich służb ratunkowych. Pod czujnym okiem Pani Małgosi uczniowie ćwiczyli prawidłowe wykonywanie masażu serca oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Na koniec uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób pomóc osobie, która się dławi. Na koniec zajęć uczniowie klasy IV a wręczyli Pani Małgorzacie piękne podziękowanie oraz słodki upominek za przekazaną wiedzę oraz okazane serce.
Serdecznie dziękuję Pani Małgorzacie Olichwier za poświęcony czas oraz Pani wicedyrektor Justynie Siennickiej za obecność na warsztatach.
Urszula Łask
Wiosenny Tydzień Atrakcji
- 109
W dniach 17-21.03.2025 r. w naszej szkole odbył się Wiosenny Tydzień Atrakcji połączony z obchodami Dnia Wiosny. Cały tydzień coś się działo, było radośnie i wiosennie.
Zajęcia z projektu Graj z nami w zielone- klasa 1.
- 1
Obchody Pierwszego Dnia Wiosny w klasach 0-3
- 8
W piątek 21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzien Wiosny. To doskonała okazja, aby świętować nadejście tej pięknej pory roku. Z tej okazji klasa Od oraz Oc przygotowały przedstawienie pt. "Zmykaj zimo! Witaj Wiosno!" Kolejna atrakcją był wiosenny spacer z kolorowymi ozdobami i kwiatami, a także muzyką. W ten sposób dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.
„Sprytne rady na odpady” – zajęcia w klasie II.
- 6
20 marca 2025 roku dzieci z klasy II wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu edukacyjnego Polenergii „Graj z nami w zielone!” Zajęcia przeprowadzone zostały w „Laboratorium przyszłości” w naszej szkole.
Uczniowie na początku zapoznali się z zasadą 6 R oraz z właściwym segregowaniu odpadów i sposobami ich zmniejszani w naszych domach. Chętnie wypowiadały się o możliwościach wtórnego ich wykorzystania, jakim jest „Recykling” i na czym polega.
Podczas pracy w zespołach wykonywały kartę pracy – wykreślankę „ Co można wyrzucić do kompostu?” Wspólna wystawa kart pracy i jej oglądanie nasunęły dzieciom wniosek, że ”Takie składowanie odpadów naturalnych w kompostowniku ochroni środowisko. A powstała z kompostu gleba, będzie mogła być wykorzystana w ogrodzie”.
W trakcie zajęć dzieci mogły uczestniczyć w „Linii segregowania śmieci – odpadów”. Wszyscy mogli spróbować segregacji, wykorzystując do tego celu kolorowe kontenery z informacjami znajdującymi na nich „Co można i należy wrzucić”. Na zakończenie pracy w segregowaniu dzieci stwierdziły, że „Najwięcej odpadów znalazło się w kontenerze żółtym na plastik i metale”.
Uczestnicy zajęć byli bardzo zainteresowani i brali w nich aktywny udział. Zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „Graj z nami w zielone!” dały dużo do myślenia i wniosku, że czystsze środowisko naturalne zależy od ich samych.
J. Supronowicz
Zajęcia w ramach projektu :Graj z nami w zielone"
- 29
20 marca( czwartek) 2025 r. w klasie III odbyły się zajęcia w ramach projektu edukacyjnego Polenergii „Graj z nami w zielone!”- Woda zdrowia doda ! Klimatyczne wyzwania.
Uczniowie dowiedzieli się jak ważna jest rola wody w naszym życiu oraz przypomnieli sobie sposoby na oszczędzanie wody każdego dnia nie tylko w szkole, ale i w domu. Wodny plan operacyjny Zosi i pani Wandy zna doskonale już każdy uczeń.
Rozwiązanie kart pracy „Labirynt”, „Butelki” oraz „Gdzie się oszczędza wodę” pomogło dzieciom w utrwaleniu poznanych wiadomości o wodzie.
Najwięcej radości sprawiła praca w grupach. Dzieci chętnie zbudowały filtr oraz obserwowały oczyszczoną w doświadczeniu wodę.
Na koniec dzieci otrzymały dyplomy za wspólną podróż z Zosią i jej mamą.
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że woda jest zasobem niezbędnym w codziennym życiu!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie