Szanowni Państwo,
Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie informuje o organizowanych przez KRUS turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci rolników w 2022 r.
Szczegóły na temat turnusów znajdują się w załącznikach.
plakat_Rehabilitacja_dzieci.pdf
Szanowni Państwo,
Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie informuje o organizowanych przez KRUS turnusach rehabilitacyjnych dla dzieci rolników w 2022 r.
Szczegóły na temat turnusów znajdują się w załącznikach.
plakat_Rehabilitacja_dzieci.pdf
Szanowni Państwo, Drodzy ósmoklasiści
Przedstawiam w załączeniu do wykorzystania poprawiony ”Informator ósmoklasisty o kierunkach kształcenia w powiecie ełckim na rok szkolny 2022/2023” oraz plakat w pliku jpg o ofercie edukacyjnej powiatu ełckiego, który może ułatwić orientację w oferowanych kierunkach kształcenia w Ełku..
eduresized_Powiat_elcki_nabor_22_23_1.04.jpg
Informator_Osmoklasisty_2022_5.04.pdf
Publikacja zawiera zestawienie oferty edukacyjnej ełckich szkół ponadpodstawowych, ważne terminy, wskazówki doradcy zawodowego, co ułatwi ósmoklasistom wybór przyszłej drogi kształcenia.
Dyrektor szkoły - Andrzej Pieńczykowski
„Odłącz się – Połącz się” to ogólnopolska wielokanałowa Kampania społeczna dotycząca nadużywania i nieodpowiedniego korzystania z urządzeń ekranowych przez Najmłodszych.
W ramach Kampanii „Odłącz się – Połącz się” zapraszamy i zachęcamy wszystkich rodziców do poszerzania wiedzy, budzenia świadomości i uważności na to, jak najmłodsi korzystają
z ekranów. Świadomy dorosły to bezpieczne dziecko.
https://odlaczsie-polaczsie.pl/o-kampanii/
Parę słów o kampanii, dlaczego warto?
Nadużywanie urządzeń ekranowych przez małe dzieci jest bezpośrednim zagrożeniem dla ich rozwoju.
W okresie wczesnego dzieciństwa najsilniejsze oddziaływanie na własne dzieci mają rodzice. Ich rola jest kluczowa. Dlatego celem Kampanii „Odłącz się – Połącz się” jest dotarcie do jak największej ilości rodziców i opiekunów dzieci, używając wszelkich możliwych kanałów komunikacji takich jak Internet i media społecznościowe, radio i telewizja, zapewniając im dostęp do bezpłatnej, rzetelnej wiedzy oraz niezbędnych narzędzi. Biorąc pod uwagę dostępne wyniki badań, opinie ekspertów oraz wieloletnie doświadczenie Stowarzyszenia Strefa Wsparcia w prowadzeniu programów profilaktycznych z tego obszaru, pewne jest, że działania powinny być prowadzone na szeroką skalę – i takie oddziaływanie zapewnia ogólnopolska kampania społeczna.
Marzec to miesiąc poświęcony Świadomości.
Obudź świadomość! Świadomy dorosły, to dorosły, który wie jak budować relację ze swoim dzieckiem i w jaki sposób uczyć je bezpiecznego korzystania z mediów. To dorosły, który zna zagrożenia i możliwości współczesnej technologii.
https://odlaczsie-polaczsie.pl/obudz-swiadomosc/
Kwiecień to miesiąc poświęcony Relacji.
Uśpij ekrany - obudź relację!
Bliska relacja to klucz do zrozumienia dziecka – to jedyna możliwość do uzyskania zaproszenia do jego świata. Podstawowym celem Kampanii „Odłącz się – Połącz się” jest wskazanie rodzicom drogi, która prowadzi do zbudowania bezpiecznej relacji.
https://odlaczsie-polaczsie.pl/obudz-relacje/
Zachęcamy Rodziców do systematycznego korzystania z bogatej bazy materiałów na stronie www.odlaczsie-polaczsie.pl
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Portret Marii Konopnickiej” dla Szkół Podstawowych im. Marii Konopnickiej, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Tarnowie Dolnej.
Konkurs powstał jako odpowiedź na ustanowienie przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej roku 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach oraz Wydawnictwo Znak Emotikon objęły konkurs honorowym patronatem.
Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z podziałem na kategorie wiekowe. Oto uczniowie naszej szkoły, którzy zmierzyli się w wyzwaniem:
Kategoria I – III: Maja Markowska, Lena Grzyb, Izabela Sztukowska, Daria Ostrowska, Paulina Stradczuk, Karolina Świderska, Magdalena Orzechowska, Rafał Korenkiewicz, Gabriela Pawluczyk, Julia Kłoczko, Emilia Wojcicka
Kategoria IV – VI: Martyna Maksymiuk, Wiktoria Koncewicz, Karolina Romanowska, Agata Sołtys, Filip Chmielewski, Kornelia Wysocka, Nikola Sienkiewicz
Kategoria VII – VIII: Anna Abrycka, Martyna Maksimczyk, Michalina Werno.
Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. W naszej szkole obchody zainicjowali najmłodsi uczniowie z klas 0 - III i skutecznie zachęcili do obchodów tego dnia wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej.
Przygotowania zaczęliśmy od zrobienia gazetki na korytarzu, która przedstawia informacje dotyczące autyzmu. Ukazywała również sławne osoby dotknięte autyzmem. Samorząd Uczniowski zapoznał wszystkich uczniów z ogólnymi informacjami dotyczącymi autyzmu. Wszyscy w szkole otrzymali niebieskie serduszka, które można było przypiąć w widocznym miejscu na znak solidarności z ludźmi z autyzmem.
1 kwietnia wszyscy uczniowie klas 0-III wraz z wychowawczyniami przyszli do szkoły ubrani w kolorze niebieskim, ponieważ to kolor solidarności z autyzmem. Każda klasa obejrzała film oraz prezentację będącą wprowadzeniem do tematyki autyzmu. Celem było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień.
Następnie uczniowie klas uczestniczyli w pogadance na temat autyzmu. Dzieci uświadomiły sobie, że osoby ze spektrum autyzmu, chociaż wyglądają zupełnie zwyczajnie, to odbierają świat inaczej niż większość z nas.
Podczas spotkania nie zabrakło również ćwiczeń sensorycznych, które pozwoliły dzieciom choć na chwilę wejść w rolę osoby z zaburzeniami autystycznymi. Uczniowie mieli możliwość dotykania materiałów o różnej fakturze, ćwiczyć zmysł węchu, uczestniczyli w zabawach integrujących i aktywizujących.
Ćwiczenia miały uświadomić dzieciom, że autyści potrzebują dużo silniejszych bodźców sensorycznych.
Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Sądząc po zachowaniu uczniów- działania przyniosły skutek.
Osoby odpowiedzialne: Joanna Pawłowska i Kamila Dzierżyk
Opłaty za usługi stołówkowe (obiady) w miesiącu maj wynoszą:
17 dni x 4,60 zł = 78,20 zł
Opłaty należy dokonać do 20 kwietnia 2022r.
15 lutego 2022r. wychowawcy świetlicy zorganizowali konkurs fotograficzny pod tytułem „Wiosna tuż, tuż”, który miał na celu promowanie fotografii jako dziedziny sztuki, zainspirowanie uczniów do rozwijania pasji związanej z fotografią, rozwijanie u dzieci i młodzieży ciekawości świata, a także zachęcanie do spędzania czasu na świeżym powietrzu ciesząc się pięknem przyrody.
Konkurs cieszył się dużą popularnością. Uczniowie przez cały miesiąc nadsyłali przepiękne fotografie wiosny budzącej się do życia. Każdy kadr był wyjątkowy i niepowtarzalny. Zgromadzono 94 fotografie spośród których komisja z niemałym trudem wyłoniła zwycięzców, których zdjęcia doskonale uchwyciły urok wczesnej wiosny.
Laureaci w klasach 0 - III:
I miejsce – Anita Kacprzyk kl. Oa, Patrycja Maksimowska kl. Ib,
II miejsce – Konrad Stankiewicz kl. IIb, Oskar Jarosz kl. Oa,
III miejsce – Michał Dzikoński kl. IIIa, Bartosz Pisarewicz kl. IIIa.
Laureaci w klasach IV - VIII:
I miejsce - Michalina Werno kl. VIIb,
II miejsce - Aleksandra Ptasznik kl. VIIIa,
III miejsce - Natalia Maksimowska, kl. V oraz Anna Abrycka, kl. VIIIb.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy pozostali uczestnicy podziękowanie za udział w formie dyplomu.
Zwieńczeniem konkursu będzie wystawa nadesłanych zdjęć na gazetkach szkolnych. Każdy z uczestników będzie mógł zobaczyć prace swoje i kolegów na korytarzach szkolnych w budynkach przy ul. Kajki (II piętro) i ul. Szkolnej (I piętro).
Gratulujemy zwycięzcom i bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, którzy z zaangażowaniem i aparatem w dłoni, wśród pierwszych promieni wiosennego słońca, szukali inspiracji i idealnego kadru naszej pięknej polskiej przyrody.
Opracowanie: Urszula Łask i Izabela Dzikońska
Dn. 28.03.2022 r. uczniów klas 0 b i 0 c odwiedził niezwykły gość - leśniczy Pan Leszek Miezio. Pan Leśniczy opowiedział dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił również, ze człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci zadawały wiele pytań, niektóre z nich były dość zabawne, np. „ Czy widział Pan w lesie mamuta?” Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe ołówki oraz książki.
Kiermasz świąteczny
Serdecznie zapraszamy Rodziców, uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły na świąteczny kiermasz, który odbędzie się we wtorek 5 kwietnia 2022r. od godz. 7.45 do 13.00. Na kiermaszu można będzie kupić własnoręcznie wykonane stroiki wielkanocne, ciasto, książki oraz inne gadżety.
Celem ww. wydarzenia będzie pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Pieniądze zebrane ze sprzedaży zostaną przelane na konto wskazane na stronie internetowej Caritas (https://caritas.pl/ukraina/#top z dnia 29.03.2022r.) :
PL Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
Caritas pomaga ofiarom wojny w Ukrainie. Wspierają zarówno ludzi, którzy pozostali w zaatakowanym przez Rosję kraju jak i uchodźców docierających do Polski. Caritas Polska działa we współpracy z diecezjalnymi Caritas oraz organizacjami w Ukrainie – rzymskokatolicką Caritas - SPES oraz grekokatolicką Caritas Ukraina.
Serdecznie zapraszamy
Szanowni Państwo. 4 kwietnia (poniedziałek) 2022r. w godz. 14.30-15.30 odbędą się konsultacje przedmiotowe dla rodziców uczniów klas 0-8. Konsultacje będą odbywały się w przydzielonych klasopracowniach.
Konsultacje_przedmiotowe_4_.04.2022(1).docx
dyrektor szkoły - Andrzej Pieńczykowski
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie naszej szkoły świętowali na wesoło. Poza zajęciami organizowanymi przez wychowawców klas, uroczystościami na sali gimnastycznej dla najmłodszych i rywalizacją sportową w najstarszych klasach Samorząd Uczniowski zorganizował "Dzień bez plecaka".
Uczniowie przychodzili na zajęcia z przeróżnymi przedmiotami, które zastępowały dziś plecaki. Na szkolnych korytarzach królowały więc koszyki, worki, skrzynki, futerały na instrumenty, miski, garnki, wiadra, wózki, a nawet bęben od pralki!
Dzień upłynął wszystkim w swobodnej i koleżeńskiej atmosferze. Bardzo dziękuję nauczycielom za cierpliwość i wyrozumiałość, a dzieciom i młodzieży gratuluję pomysłu, pasji i zaangażowania. To był dzień pełen zabawy - idealny początek wiosny.
Opracowała Urszula Łask
„Wiosna na ludowo” to hasło przewodnie imprezy , która odbyła się w naszej szkole z okazji powitania wiosny. Tego dnia o godz. 8 : 35 wszyscy uczniowie klas I – III ze swoimi wychowawcami zebrali się na sali gimnastycznej, żeby wspólnie pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci miały okazję przywoływać wiosnę piosenkami i tańcem oraz barwnym strojem. Za aktywny udział w uroczystości wicedyrektor p. Justyna Siennicka wręczyła dyplomy i drobne upominki. Następnie dzieci udały się barwnym korowodem na wiosenny spacer. Organizatorem imprezy dla klas I - III była p. Dorota Krawczuk.
Dla jednych łatwiejsza, dla drugich trudniejsza. Cały czas jednak uznawana za królową wszystkich nauk. To jest oczywiście MATEMATYKA! Trzecioklasiści w niecodzienny sposób obchodzili tegoroczny Dzień Matematyki. Podczas zajęć zostały zorganizowane przeróżne gry i zabawy matematyczne. Na początku uczniowie otrzymali bilet wstępu. Musieli rozwiązać piramidki z mnożeniem i dzieleniem oraz dodawaniem i odejmowaniem. Podając prawidłowe hasła mogli wejść do pokoju zagadek. Matematyczny Escape room w Dzień Matematyki- brzmi tajemniczo, ale okazało się, że to świetna gimnastyka dla szarych komórek pod presją czasu. W klasie pojawiło się tajemnicze pudło i list. List ten wyjaśniał, że w pudle znajduje się sejf, a w nim hasło pozwalające wydostać się z pułapki. Aby otrzymać klucz do sejfu uczniowie musieli rozwiązać ponad 30 różnorodnych łamigłówek i zadań matematycznych.
Dzień Matematyki miał charakter zabawy integrującej uczniów, której celem było rozwijanie logicznego myślenia oraz udowodnienie, że rozwiązywanie problemów matematycznych może sprawiać przyjemność i być świetną zabawą. Otwarte umysły i chęć zabawy sprawiły, że dzieci bardzo zaangażowały się do pracy i co ważniejsze robiły to z wielką ochotą. Uczniowie biorący udział w Dniu Matematyki w nagrodę otrzymali specjalne kupony uprawniające do możliwości np. jednorazowego nieodrobienia pracy domowej. Ten dzień był bardzo pracowity, bo powstały również matematyczne lapbooki i zwierzątka z kółek. Chwile spędzone z matematyką bardzo szybko minęły.
Anna Filutowska
Katarzyna Werno
Powered by aSc EduPage