Nowa galeria Andrzejki została dodana do albumu fotograficznego
Andrzejki
- 95
Dzień Pluszowego Misia
- 103
„Nasza przyszłość…”
22 listopada gościliśmy w szkole funkcjonariuszy Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej oraz Policji. Przedstawiciele poszczególnych formacji mundurowych opowiedzieli ósmoklasistom o specyfice swojej pracy, najważniejszych ustawowych zadaniach i strukturze danej formacji. Przekazali uczniom wiele cennych informacji związanych z postępowaniem kwalifikacyjnym do określonej służby. Funkcjonariuszka Służby Celno-Skarbowej omówiła charakter pracy przewodniczki psa służbowego i umożliwiła uczniom bliższe poznanie swego czworonożnego przyjaciela o imieniu Rico. Ósmoklasiści otrzymali także przydatne materiały informacyjne dotyczące działań każdej z formacji.
Renata Baturo
„Podaruj książkę bibliotece szkolnej”
W naszej szkole w październiku 2021r. w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych trwała akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”. Celem akcji było wzbogacenie księgozbioru biblioteki szkolnej. Uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz wszyscy inni chętni mieli możliwość podarowania szkolnej bibliotece książki - lektury, książki beletrystycznej, popularnonaukowej lub innej ciekawej książki dla dzieci lub młodzieży szkolnej.
Ogółem zebrano 55 książek w dobrym stanie od 14 ofiarodawców, w tym:
- uczniowie - 3a - Piotr Kukliński, 3b - Maja Markowska, 4a - Nikola Sienkiewicz, Agata Sołtys, Przemysław Sztukowski, 5a - Maja Jurewicz, 6b - Gabriel Ziarko, 8a - Adrianna Borkowska, Maciej Kukliński, Michalina Nietubyć,
- rodzice i nauczyciele – Mirosława Skiendzielewska, Beata Kotarska, Monika Sobolewska, Dorota Krawczuk, Maria Danowska.
Lista tytułów podarowanych książek będzie zamieszczona na gazetce ściennej przy bibliotece.
Dyplomy za udział w akcji zostaną przekazane na forum klasy.
Serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom składa Biblioteka Szkolna!
Projekt Zielony parasol
- 51
Trzecioklasiści po raz kolejny wykonali bardzo ciekawe i pomysłowe prace. Tym razem były to makiety lasu z uwzględnieniem jego warstwowej budowy z wykorzystaniem materiałów recyklingowych i przyrodniczych. Praca w grupach pozwoliła na rozwijanie umiejętności współpracy, właściwego planowania oraz przydzielania zadań. Makiety to element realizacji projektu z zakresu edukacji ekologicznej Zielony parasol finansowanego ze środków WFOŚiGW w Olsztynie.
Kolejnym zrealizowanym działaniem projektowym było wykonanie wspólnie
z rodzicami zdjęcia w najbliższej okolicy. Uczniowie klas trzecich fotografowali drzewa – ulubione okazy, spotkane przypadkowo, pomnikowe i te zupełnie niepozorne, ale z jakiegoś powodu niezwykłe. Ze zgromadzonych zdjęć powstała prezentacja przedstawiająca walory przyrodnicze naszej okolicy. Wspólne fotografowanie z rodzicami było doskonałą okazją do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu i podziwiania złotej jesieni oraz zmian zachodzących w przyrodzie.
Efekty fotograficznych poczynań można podziwiać na zdjęciach.
Koordynatorki projektu
Anna Filutowska
Katarzyna Werno
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas 1-3
- 1
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla klas 1-3
„Chrońmy Zwierzaki Swojaki – polskie zwierzęta pod ochroną”
Celem konkursu było:
- zapoznanie z wybranymi zwierzętami żyjącymi w różnych środowiskach,
- kształtowanie postaw przyjaznych środowisku,
- wyzwolenie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną.
Komisja konkursowa wyróżniła prace:
I miejsce – Lena Faustyna Grzyb klasa 3a
II miejsce – Piotr Kukliński klasa 3a
III miejsce – Maria Siejda klasa 1 a, Zuzanna Chodorowska klasa 2a
oraz
Wyróżnienia: Krzysztof Aniszczyk klasa 1a, Krzysztof Skowroński klasa 1a, Karolina Świderska klasa 3a, Maja Markowska klasa 3b.
Dyplomy, nagrody książkowe i pluszaki zostały wręczone uczniom 10 listopada 2021r.
Gratulujemy !
Ogólnopolski konkurs "Kwiaty"
Na początku listopada Julia Dzikońska z kl. VII a, Michalina Werno z kl. VII b, Anna Abrycka z kl. VIII b i Martyna Maksimczyk z kl. VIII b reprezentowały Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Kalinowie w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu "Kwiaty" pod tytułem "Kwiaty późnego lata i jesieni". Celem konkursu było przybliżenie i ukazanie kwiatów kwitnących pod koniec lata i jesienią w polskich ogrodach i parkach. Celem było również rozwijanie wiedzy, umiejętności oraz wrażliwości estetycznej i aktywności twórczej dzieci i młodzieży. Uczestniczki zostały wyróżnione dyplomami i nagrodami za zaangażowanie i pięknie wykonane prace. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie organizatora w listopadzie 2021r. Trzymamy kciuki za nasze reprezentantki i życzymy sukcesów. Urszula Łask
Konkurs "Kochamy nasz kraj"
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kalinowie, 10 listopada 2021 roku odbył się konkurs recytatorski pt. „Kochamy nasz kraj ”. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas I – III szkoły podstawowej. Za organizację konkursu odpowiadały Panie: Dorota Krawczuk i Joanna Pawłowska.
Komisja Konkursowa pod przewodnictwem wicedyrektor szkoły p. Justyny Siennickiej wyłoniła uczniów najładniej recytujących wiersze o tematyce patriotycznej.
Wyniki konkursu :
I miejsce : Mikołaj Sikora
II miejsce: Julia Kłoczko, Aleksander Krzykowski
III miejsce: Nadia Majewska
Laureaci konkursu wystąpili na szkolnej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz drobne upominki.
"Milion dzieci modli się na różańcu"
- 4
ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
Dnia 4 listopada 2021 roku o godzinie 9 : 00 odbyło się uroczyste Ślubowanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kalinowie.
W uroczystości uczestniczyli uczniowie z klas: I a i I b wraz ze swoimi wychowawcami tj. Anną Kołowską i Kamilą Dzierżyk / klasa Ia / oraz Dorotą Krawczuk / klasa I b /.
Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektora Szkoły p. Andrzeja Pieńczykowskiego, który powitał wszystkich zebranych i skierował gorące słowa do pierwszoklasistów.
Klasy pierwsze przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed zgromadzoną publicznością.
Najważniejszym jednak momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Dyrektor Szkoły pasował każde dziecko na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kalinowie.
Wychowawczynie wręczyły swoim wychowankom okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia. Potem przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego życzyła pierwszakom sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Nie zabrakło też upominków i słodkości od koleżanek i kolegów z klas drugich. Rodzice poszczególnych klas przygotowali w salach poczęstunek dla swoich dzieci .
Pierwszakom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy !
Dzień Postaci z Bajek
- 33
W piątek 5 listopada grupy przedszkolne obchodziły ,,Dzień Postaci z Bajek". W programie znalazły się zabawy taneczne, bajkowe zagadki, popcorn przy seansie bajkowym ,, Jaś i Małgosia".
Pani Monika z p. Agnieszką przygotowały teatrzyk pt.,,Czerwony kapturek". Na koniec p. Ewa jako piękna dworzanka przewodniczyła w prezentacji strojów przedszkolaków. Najciekawsze i najbardziej pomysłowe stroje zostały wyróżnione.
Śniadanie Daje Moc
- 56
Nasza szkoła po raz 9 wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc” organizowanej w ramach „Dzień Zdrowego Śniadania”. 8 listopada dzieci z klas I - III i zerowiaczki ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kalinowie wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Wysokiem zorganizowały w klasach wspólne śniadanie. Przy ochoczym wsparciu wychowawców przygotowaliśmy wspólne śniadanie. Przed jego zrobieniem pamiętaliśmy o zachowaniu higieny i zasad bezpieczeństwa. Z przyniesionych produktów, dzieci zrobiły pyszne i pomysłowe, kolorowe kanapki. Nie zabrakło na nich bogatych w witaminy warzyw. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości dzieci poprzez pogadanki w klasach na temat zdrowego odżywiania i roli drugiego śniadania w diecie dziecka. Podczas śniadania rozmawialiśmy o produktach zdrowej żywności i zasadach prawidłowego odżywiania. Wspólne spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu, bo „Każdy musi dobrze i zdrowo jeść, by silnym być”– podkreślały dzieci. Nie zabrakło również na stołach naturalnych soków.
Opracował Jacek Supronowicz
Opłaty za obiady
Opłata za usługi stołówkowe (obiady) w grudniu wynosi: 16 dni x 4,60 = 73,60 zł płatne do 20 listopada 2021r.
Nr konta: 46 9331 0004 0020 0235 9331 0004
Aktualizacja rozkładu jazdy.
Szanowni Państwo. W zakładce "Dla rodziców/informacje dla rodziców" został umieszczony zaktualizowany rozkład jazdy autobusów dotyczący trasy Mikołajki – Wysokie obowiązujący od 1 listopada 2021r.
Wycieczka do Warszawy
- 61
W piątek 22 października 2021 r. uczniowie z kl. IIa, IIb, IIIa, IIIb pod opieką p. K. Werno, p. A. Filutowskiej, p. J. Pawłowskiej i p. J. Supronowicza wybrali się na wycieczkę do Warszawy. W programie znalazło się Muzeum Geologiczne, spektakl Friends w Teatrze Capitol oraz Centrum Nauki Kopernik.
W Muzeum Geologicznym obejrzeliśmy bogate kolekcje skał, liczne okazy minerałów i skamieniałości, szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura.
Następnie udaliśmy się do Teatru Capitol na Musical Friends, piękny, szalony, roztańczony, pełny emocji i wzruszających piosenek musical w wykonaniu młodych artystów. Spektakl ten porusza ważne tematy, mówi o tym, że wzajemnie panujące wśród młodzieży hejtowanie, nie jest już modne! Promuje empatię i tolerancję wśród rówieśników w szkołach w Polsce. Po spektaklu zjedliśmy pyszny obiad.
Ostatnim punktem programu było Centrum Nauki Kopernik, tutaj uczniowie mogli samodzielnie zdobywać wiedzę i eksperymentować. Nie obyło się bez zakupu pamiątek i wspólnych zdjęć na tle wahadła. W drogę powrotną do Ełku wyruszyliśmy zmęczeni, lecz szczęśliwi i pełni wrażeń z bardzo udanej wycieczki.
Anna Filutowska
Dzień Edukacji Narodowej
15 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły - pan Andrzej Pieńczykowski, który powitał przybyłych gości: Przewodniczącego Rady Gminy - pana Mieczysława Głębockiego, proboszcza tutejszej parafii - ks. Krzysztofa Brzostka, przedstawicieli Zespołu Obsługi Szkół, przewodniczącą Rady Rodziców - panią Marzenę Stankiewicz, emerytowanych nauczycieli oraz rodziców i społeczność szkolną. Następnie w swoim krótkim przemówieniu wszystkim pracownikom szkoły złożył życzenia dalszej owocnej pracy. Przyznawane corocznie Nagrody Dyrektora są wyrazem uznania za trud i pracę, jaką nauczyciele wkładają w wykształcenie i wychowania młodego pokolenia. W tym roku szkolnym nagrody otrzymali: pani Monika Dmowska, pani Kamila Dzierżyk, pani Agnieszka Gryniewicz, pani Ewa Staniszewska, pani Elżbieta Kunicka, pani Justyna Siennicka, pan Tomasz Truchan. Za swoją całoroczną pracę docenieni zostali również uczniowie, którzy za bardzo dobre wyniki w nauce oraz zaangażowanie społeczne otrzymali stypendia naukowe.
Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas VIa oraz siódmych i ósmych pod kierunkiem pań Moniki Abryckiej i Jolanty Mulewskiej oraz pana Emiliana Mankiewicza. Zebrani mieli okazję na chwilę przenieść się do czasów starożytnej Grecji. Bogowie greccy, którzy pojawili się na szkolnej scenie, odegrali humorystyczną scenkę stworzenia pierwszego nauczyciela. Obecni na sali uczniowie uczestniczyli w krótkim kursie języka greckiego, który przeprowadziły uczennice klasy VIIIa. Na koniec uczestnicy wyjazdu do Grecji, który odbył się w ramach projektu “Ponadnarodowa mobilność uczniów”, zaprezentowali dwa tańce greckie, m. in. sirtaki (popularnie zwany “Zorbą”). Na akademii przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom najlepsze życzenia i obdarowali pięknymi różami, a goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Monika Abrycka
Konsultacje przedmiotowe
Szanowni Państwo. 26 października (wtorek) od godz. 15.00 odbędą się konsultacje przedmiotowe dla rodziców uczniów klas 0-8. Konsultacje będą odbywały się w przydzielonych klasopracowniach.
dyrektor szkoły - Andrzej Pieńczykowski
Spotkanie z pisarką Elizą Piotrowską
- 6
Spotkanie autorskie
z pisarką Elizą Piotrowską
13 października 2021r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kalinowie uczniowie kl. III a i III b mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym spotkaniu z nietuzinkową pisarką Elizą Piotrowską, autorką książek dla dzieci z serii „Tupcio Chrupcio” i „Ciocia Jadzia”.
Pani Eliza przyjechała do nas z bardzo daleka, bo aż z Brazylii. Opowiedziała jaką drogę przebyła, ile razy musiała się przesiadać, aby do nas dotrzeć. Autorka bardzo żywiołowo zaprezentowała dzieciom swoje książki, skąd bierze pomysły i jak powstają jej książki. Największym zainteresowaniem cieszyły się historie o cioci Jadzi – bohaterki cyklu książeczek dla najmłodszych, w których tytułową ciocię Jadzię i jej bratanicę spotykają niezwykłe przygody. Z ust samej autorki zgromadzeni wysłuchali fragmentu książki „Ciocia Jadzia i szkoła”, z którego dowiedziały się, żeby nie oceniać ludzi po tym jaki zawód wykonują w życiu, gdyż nawet woźna może wygrać konkurs naukowy.
Pani Eliza podkreślała, że nie należy porównywać się do innych tylko robić swoje i być zawsze sobą.
Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Pytań do autorki nie brakowało, a na koniec chętni mogli porozmawiać chwilę z panią Elizą i zdobyć wpis w ulubionej książce tej pisarki.
Anna Filutowska
Wirtualny kiermasz książki
Wirtualny Kiermasz Książki
- Wejdź na stronę Księgarni Tuliszków
- wybierz Kiermasz książek i przeglądaj ofertę.
2. Zamów książki, które Ci się podobają.
3. Przy płaceniu w Uwagach wpisz koniecznie kod
Y.EŁC.KALIN.S
Od każdego zamówienia Księgarnia przeznacza 15% na gratisowe książki dla naszej Biblioteki Szkolnej
Akcja trwa do ferii zimowych w 2022r.
Kiermasz książek
Kiermasz Książek
z oferty Księgarni i Hurtowni Taniej Książki
Od 20 października do 29 października
w bibliotece szkolnej
podczas przerw
można zakupić książki i publikacje
w cenach od 1 zł do 23zł
Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie