Ósmego czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się „Wieczorek Filmowy”, w którym wzięli udział uczniowie klas VII i oddz. gimnazjalnych oraz nauczyciele czuwający nad prawidłowym przebiegiem tego niecodziennego wydarzenia. Podczas spotkania panowała niezwykle miła atmosfera, uczniowie (więcej dziewcząt, niż chłopców) byli bardzo pozytywnie nastawieni do wszelkich pomysłów, chętnie brali udział w różnego rodzaju konkursach, które odbywały się w przerwach między filmami. Zaskoczyła nas ich szczera chęć do współpracy i zabawy. Trudność sprawiło nam odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia, w którym odbywało się oglądanie filmów. Tego dnia była piękna pogoda, do późnych godzin wieczornych świeciło słońce, więc przez zasłonięte (na różne sposoby) okna przebijały promienie i nie można było uzyskać należytego klimatu J. W związku z powyższym kolejne takie spotkanie zaplanujemy w okresie jesienno-zimowym, by nie było już problemu ze stworzeniem odpowiedniej atmosfery, sprzyjającej oglądaniu filmów.
Sprawozdanie z „zielonej lekcji”
„Zielona lekcja” po terenie Gminy Kalinowo odbyła się 08 czerwca 2018r. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie klas drugich gimnazjum. Łącznie udział w wycieczce zadeklarowało 33 uczniów, nad którymi opiekę sprawowały: Ewa Krysztofik, Ewa Wiszenko-Bednarowicz, Renata Kłoczko. W programie „zielonej lekcji” znalazła się, między innymi, historia Ełckiej Kolei Wąskotorowej. Uczniowie poznali historię miejscowości na trasie wycieczki oraz elementy gwary mazurskiej. Mieli też możliwość obserwacji elementów architektury mazurskiej; wysłuchali informacji o stroju Mazurów a następnie rozwiązywali z tym związany quiz. Podczas trwania „zielonej lekcji” uczniowie doskonalili również umiejętność posługiwania się mapą topograficzną. Mieli możliwość weryfikowania obiektów przedstawionych na mapie z obiektami w terenie w okolicy Jeziora Nieciecze. Poznali genezę jeziora, charakteryzowali ukształtowanie powierzchni obszaru w jego okolicy. Uczniowie badali również stopień zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego dwutlenkiem siarki. Następnie zwiedzali zabytkowe cmentarze w okolicach Borzym, poznawali historię tych ziem.Po wykonaniu szeregu zadań uczestnicy wyjazdu udali się na plażę w Skrzypkach. Tam przeprowadzili ocenę stanu czystości Jeziora Białego, charakteryzowali jego linię brzegową, analizowali plan batymetryczny, rozwiązywali krzyżówkę związaną z legendą o mazurskich jeziorach a także integrowali się przy wspólnym ognisku i posilali pieczonymi kiełbaskami. Po powrocie do szkoły nastąpiło podsumowanie „zielonej lekcji”.
Ewa Wiszenko-Bednarowicz
Święto Szkoły
23 maja 2018r. uroczyście obchodziliśmy urodziny naszej patronki – Marii Konopnickiej. Z tej okazji gościliśmy w naszych szkolnych progach: Wójta Gminy Kalinowo – Pana Andrzeja Bezdzieckiego, Sekretarza Gminy Kalinowo – Pana Mariusza Klepackiego, Przewodniczącego Rady Gminy – Pana Mieczysława Głębockiego, proboszcza Alberta Interewicza, przedstawicieli Zespołu Obsługi Szkół, emerytowanych nauczycieli, przewodniczącą Rady Rodziców- Panią Marzenę Borkowską oraz rodziców.
W tym roku uroczystość miała szczególny charakter, ponieważ wpisała się w obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Inscenizacja przygotowana przez uczniów klas Va i VIa pod opieką pani Moniki Abryckiej nie tylko przybliżyła zebranym życie i twórczość poetki (w rolę Marii Konopnickiej wcieliła się Julia Borkowska – uczennica Va), ale również była doskonałą okazją do przypomnienia uczniom ważnych wydarzeń historycznych Polski. Przecież Maria Konopnicka żyła i tworzyła w okresie zaborów, dlatego w jej twórczości odnajdujemy utwory o charakterze patriotycznym. Poetka całym sercem kochała Polskę i przejmowała się losem Polaków. Niezwykłych przeżyć dostarczyło nam wysłuchanie „Roty”, do której muzykę skomponował Feliks Nowowiejski. Była to również okazja do przypomnienia uczniom okoliczności, w jakich powstał ten wiersz. W trakcie przedstawienia nie zabrakło również utworów opisujących piękno polskiej przyrody. Zebrani mieli okazję wysłuchać wiersza „Mrowisko”, a szkolny chór uczniów klas IIIb i IVab pod kierunkiem Pana Emiliana Mankiewicza przepięknie wyśpiewał „Tęczę”. Na scenie pojawił się również znany i tym dużym, i tym najmniejszym - Stefek Burczymucha. Tegoroczne obchody urodzin Marii Konopnickiej przeszły do historii, ale w naszej pamięcii i w naszych sercach pozostanie na długo.
Wycieczka do Wrocławia i Błędnych Skał
21 maja 2018 r. trzydziestojednoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kalinowie wyjechała na 3- dniową wycieczkę, która była zakończeniem projektu związanego z obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski.Zasadniczym celem zajęć edukacyjnych było wdrażanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w obchodach 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, poznanie miejsc historycznych ( Radzymin – miejsce bitwy warszawskiej z 1920 roku) i kulturalnych (Panorama Racławicka - dzieło przedstawiające jedną z czołowych bitew powstania kościuszkowskiego) oraz miejsc związanych z przeszłością ojczyzny – Radzymin, Wrocław i Błędne Skały).Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Ogród Japoński, Afrykarium i Ogród Zoologiczny we Wrocławiu. Następnego wybrali się do labiryntu w Błędnych Skałach i Szczelińca. Wielką frajdą było pokonanie 919 metrów n.p.m. i podziwianie wspaniałej panoramy, włącznie z granicą czeską i widokiem na Śnieżnik. Trzeci dzień poświęcony był na poznanie zabytków Wrocławia; Starówki, Ostrowa Tumskiego, Biblioteki Ossolińskich i obejrzenie Panoramy Racławickiej.Wyjazd rozbudził postawy patriotyczne. Zachęcił młodzież do samodzielnego poznawania historycznych miejsc związanych z walką naszych rodaków o wolność ojczyzny poprzez poznawane fakty . Uzupełnił wiedzę historyczną i rozbudził zainteresowania krajoznawcze i kulturalne. Wielu uczniom pomógł zrozumieć, jak Polacy wytrwale dążyli do odzyskania niepodległości swojego kraju. Wpłynął również na rozbudzenie poczucia dumy z bohaterskich postaw naszych przodków, co jest ważne w umacnianiu poczucia własnej tożsamości, podniesieniu samooceny i własnej wartości uczniów. Wspólny wyjazd pobudził uczniów do aktywnego uczestnictwa i wszechstronnego rozwoju umiejętności młodego człowieka. Nauczył współdziałania, wspierania się w grupie rówieśniczej i współodpowiedzialności za innych. Pomógł w dalszej edukacji i aktywnym funkcjonowaniu w życiu społecznym oraz uwrażliwił na poszanowanie i docenienie wartości dorobku przeszłych pokoleń. Bliższe poznanie sylwetek bohaterów narodowych, takich jak: Tadeusz Kościuszko i Józef Piłsudski będzie podstawą budowania własnej tożsamości.Opiekunami wycieczki były: p. Anna Denert, Ewa Krysztofik i Bożena Jankowska Kasprzyk.
. „ O KAŻDEJ PORZE KLESZCZ UKŁUĆ CIĘ MOŻE”.
Dnia 17 maja 2018r. dzieci z klas trzecich uczestniczyły w zajęciach pt. „ O KAŻDEJ PORZE KLESZCZ UKŁUĆ CIĘ MOŻE”. Zajęcia prowadzone były przez studentki Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, rozwiązywały różne zadania, a także przedstawiały swoją wiedzę na temat kleszczy. Temat kleszczy jest bardzo ważny, ponieważ poprzez ukąszenie zarażonego kleszcza mogą pojawić się zagrażające człowiekowi choroby głównie są to: Borelioza i Kleszczowe Zapalenie Mózgu. Dzieciaki po zajęciach wiedziały jak postępować w przypadku ukłucia przez kleszcze, znały choroby przenoszone przez kleszcze oraz znały sposoby zapobiegania ukłucia przez kleszcze. Każde dziecko dodatkowo dostało ulotki i komiks utrwalające nabytą wiedzę. Nowe informacje miały przekazać w specjalnej ulotce dla rodziców oraz dla kolegów, koleżanek, rodzinie.
VI Gminny Konkurs Ekologiczny
25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Sypitkach odbył się VI Gminny Konkurs Ekologiczny pod nazwą „Wiem, czym oddycham – z ekologią za pan brat”.W konkursie wzięły udział cztery sześcioosobowe drużyny uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Kalinowo. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – VI. Naszą Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Kalinowie reprezentowali: Lena Kaca z klasy I, Hubert Borkowski z klasy II, Michalina Werno z klasy III, Zuzanna Łozowska z klasy IV, Julia Borkowska z klasy V oraz Krystian Kukliński z klasy VI. Pierwszym zadaniem konkursowym był test wiedzy z zakresu ekologii i szeroko rozumianych zagadnień dotyczących zanieczyszczenia powietrza, monitorowania jego stanu i sposobów ochrony. Pozostałe zadania miały głównie charakter umiejętności praktycznych, z którymi dzielnie zmagały się drużyny. Odgadywano hasła, rozwiązywano rebusy, montowano „filtry” na kominach, wybierano przedmioty, które można spalać w domowych piecach, a które należy wyrzucić do śmieci. Tradycyjnie najmłodsi uczestnicy konkursu zbierali punkty grając w memo.
Po rozstrzygnięciu konkursu, wszyscy uczestnicy mieli poczęstunek przygotowany przez organizatorów oraz otrzymali atrakcyjne nagrody.
Szachy w naszej szkole
- Dużym zainteresowaniem wśród dzieci w naszej szkole oprócz gier planszowych są szachy. Dzieci chętnie przychodzą na zajęcia, które odbywają się raz w tygodniu - piątki, na rozgrywki w szachy. Dzieci poznały zasady poruszania się figur szachowych na szachownicy. Podczas tych zajęć samodzielnie pod kierunkiem p. Jacka Supronowicza ćwiczą i rozgrywają partie szachowe. Zajęcia te odbywają się po skończonej nauce w szkole. Prowadzone są dla uczniów z klas drugich. W przyszłości od nowego roku szkolnego będą prowadzone dla uczniów klas młodszych i starszych.
Opiekun grupy szachowej Jacek Supronowicz
Zebrania z rodzicami
W dniu 10 maja (czwartek) odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami klas. Klasy 0-III o godz. 15.00, klasy IV-VII i II-III gimn. o godz. 15.30.
PROGRAM „ LABORATORIUM”
W ramach realizacji Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium ” w marcu uczniowie III klas gimnazjalnych naszej szkoły odwiedzili dwa zakłady pracy: „Prodeko- Ełk” Spółka z.o.o oraz PGE Dystrybucja S.A Oddział Białystok Rejon Energetyczny Ełk.
Firma Prodeko – Ełk zajmuje się produkcją urządzeń i konstrukcji ze stali nierdzewnych, kwasoodpornych oraz z aluminium na wyposażenie oczyszczalni ścieków. Uczniowie zostali przyjęci przez „Mistrza zmiany” , który bardzo profesjonalnie zapoznał ich ze specyfiką firmy oraz przedstawił następujące zawody: operator robota spawalniczego, operator pracy krawędziowej CNC, operator centrum frezarskiego CNC, tokarz. Duże wrażenie na wszystkich zrobiło wyposażenie firmy w nowoczesny sprzęt, organizacja pracy i panująca miła atmosfera wśród pracowników. Również firma PGE stanęła na wysokości zadania, ponieważ uczniowie zostali przyjęci przez p. Dyrektora bardzo miło. Uzyskali dużo informacji o zawodach elektryk/ elektromonter, technik elektryk. Uczniowie zostali „zelektryzowani” ogromną wiedzą o prądzie jak również zostały przedstawione zawody od strony praktycznej.
Dziękujemy oprowadzającym z obu firm za ogromne zaangażowanie, miłą atmosferę i profesjonalne podejście do uczniów. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki.
I.Truszyńska
WYJAZDOWA LEKCJA FIZYKI
W sobotę 7 kwietnia 2018 roku pięć uczennic klasy IIa oddziału gimnazjalnego naszej szkoły (które w tym roku szkolnym realizują projekt edukacyjny z fizyki) wybrały się wraz z opiekunem projektu p. Magdaleną Skorską - Sierotko oraz ze swoją wychowawczynią p. Edytą Mikołajczyk do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Uczennice spędziły kilka godzin na wystawie stałej wykonując różne eksperymenty fizyczne m.in. latały poduszkowcem, zrobiły wielką bańkę mydlaną, odkrywały jak zachowują się dźwięk i światło w próźni. Wzięły też udział w pokazie dotyczącym światła oraz w minilaboratorium fizycznym podczas którego poszukiwały odpowiedzi na pytania: jak to się dzieje, że kilkaset ton stali wzbija się w powietrze i dlaczego samoloty nie machają skrzydłami jak ptaki? Wykonały kilka eksperymentów, podczas których wprawiały w ruch powietrze, a na koniec skonstruowały powietrzną machinę.
Uczennice podczas zwiedzania Centrum i udziału w zajęciach zdobyły i usystematyzowały wiedzę fizyczną.
Korzystając z okazji zwiedziły naszą stolicę. Obejrzały Pałac Kultury i Nauki, Syrenkę Warszawską i starą nadwiślańską infrastrukturę.
Dzień był pełen wrażeń. Centrum Nauki Kopernik z licznymi naukowymi atrakcjami oraz Warszawa wszystkich zachwyciły. Warto taki dzień jeszcze kiedyś powtórzyć - stwierdzili zgodnie wszyscy uczestnicy wyjazdu.
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
W dniach 18-20 kwietnia 2018r. (środa-piątek) uczniowie nie mają zajęć dydaktycznych. W tych dniach uczniowie klas III gimnazjum piszą egzamin.
Następne dni wolne od zajęć dydaktycznych: od 30 kwietnia - 5 maja oraz 1 i 18 czerwca 2018r.
Wielkanoc 2018
Rodzicom i uczniom życzymy
Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kalinowie
Zapisy do oddziałów przedszkolnych i klas I.
Uprzejmie informujemy, iż rozpoczęła się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klas I w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kalinowie. Zapisy będą dokonywane w dniach: 05-23.03.2018r. 1. Pani Wicedyrektor Lucyna Zawadzka-Andruszkiewicz i Pani Pedagog Renata Baturo (do oddziałów przedszkolnych w Kalinowie) 2. Pani Grażyna Wysocka (do oddziału przedszkolnego w Wysokiem ) 3. Pani Dorota Krawczuk (do klasy I).
Wiosna w Robotolandii
23 marca 2018r w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kalinowie świętowano przybycie Wiosny. Z tej okazji został przygotowany pokaz mody dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III pt. „Wiosna w Robotolandii”. W pokazie wzięło udział 34 dzieci. Dziewczynki przebrały się za kolorowe wiosny, a chłopcy za silnych robotów. Podczas pokazu mody przeprowadzono konkurs na przebranie. Komisja miała BARDZO trudne zadanie wyłonienia laureatów. Wszystkie przebrania były starannie przygotowane, co pokazało jak wielki potencjał kreatywności jest w dzieciach i rodzicach Naszej szkoły, za co jesteśmy wdzięczni. Wychodząc w swoim przebraniu na wybieg, dzieci wykazały się wielką odwagąi wszystkie były zwycięzcami.
Wyróżniono 10 osób: Marcela Owczarza, Patrycję Łubę, Ksawerego Olszewskiego, Filipa Maksimczyka, Filipa Rusewicza, Angelikę Dziejkało, Kornelię Żuk, Rafała Szumskiego, Wiktorię Koncewicz, Lenę Truszyńską. Każdy uczestnik konkursu dostał upominek. Podczas narady komisji, pozostałe dzieci zebrane na sali gimnastycznej miały okazję wykazać się znajomością zagadek na temat wiosny. Uczniowie klas O-III wspólniez wychowawcami, przygotowali piękne postacie Pani Wiosny, które wkomponowały sięw dekorację podczas pokazu mody.
Dziękuję Paniom: A. Moroz, J. Koncewicz, E. Andrukajtys i L. Zawadzkiej za pomoc okazaną przy realizacji pokazu mody. W imieniu dzieci, serdecznie dziękuję również sponsorom tj.: Państwu Jankowskim, Panu Markowi Kamińskiemu oraz życzliwym pracownikom Urzędu Gminy w Kalinowie, za przekazane nagrody i słodkie upominki.
Wychowawca świetlicy- Elżbieta Pawłowska
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca 2011 r. po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Projekt ustawy wprowadzającej nowe święto państwowe zgłosił prezydent Lech Kaczyński w 2009 r. Po jego śmierci, dopiero po apelu fundacji "Polska się upomni", 3 lutego 2011r. parlament ją przyjął „w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu".
W bieżącym roku, włączając się w ogólnopolskie obchody, uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły, pod kierunkiem p. Ewy Krysztofik i p. Tomasza Truchana, przygotowali z tej okazji uroczysty apel w formie montażu słowno-muzycznego. Poprzez wzruszające wiersze, piosenki oraz symboliczną scenografię, przywołali pamięć bohaterskiego pokolenia mordowanego w katowniach UB, którego honor i dobre imię próbowano zszargać i wymazać ze świadomości Polaków. Całość ubarwiła przygotowana ciekawa prezentacja multimedialna oraz chóralnie odśpiewana przez zbiorowość szkolną pieśń „Wiernie iść”.
Ewa Krysztofik
W hołdzie Niezłomnym –Wyklętym
Niecodzienną, wyjątkową formą obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest organizowany od 2013 r. Bieg Pamięci „Tropem Wilczym”. Tegoroczna, 6. edycja Biegu „Tropem Wilczym” jest wyjątkowa, ponieważ odbywa się w roku, w którym świętujemy 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
W ramach tej edukacyjno-sportowej imprezy, jej uczestnicy biegali na dystansie 1963 m (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Niezłomny – Józef Franczak ps. Lalek). W hołdzie Niezłomnym-Wyklętym, wśród 70 000 tysięcy biegaczy znaleźli się również uczniowie naszej szkoły – gimnazjaliści z klas II i III. 4 marca, w Ełku upamiętnili żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Ludzi, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie pogodzili się z politycznym zniewoleniem Polski. Nie złożyli broni podejmując nierówną walkę z sowieckim okupantem.
Nowoczesny i sportowy charakter przedsięwzięcia to ciekawa propozycja dla młodego pokolenia, ale również interesujący sposób propagowania wiedzy o powojennej historii Polski wśród wszystkich Polaków, niezależnie od wieku. Pamiątkowe medale, koszulki z wizerunkami Niezłomnych, materiały edukacyjne będą trwałym śladem tego dnia.
Ewa Krysztofik
,
Spotkanie wolontariuszy Kół Caritas
Dnia 16 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie regionalne wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas z terenu Diecezji Ełckiej w Centrum Dydaktyczno-Oświatowym w Ełku. Poprowadziła je mgr inż. Karolina Wodzyńska pochodząca z Radziej k. Węgorzewa, wolontariuszka „Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco”, która przez rok pracowała jako wychowawca w Domu Dziecka św. Antoniego w Kapshagay na misji w Kazachstanie. W spotkaniu wzięło udział ponad 150 młodych członków SKC wraz ze swoimi opiekunami, w tym 3 osoby z naszej szkoły wraz ze Opiekunem SKC.
Pani Karolina opowiadała swoją historię związaną z podjęciem decyzji o podjęciu przygotowań do wyjazdu na misje, pomimo sprzeciwu najbliższych. Podczas studiów w Warszawie spotkała Księży Salezjanów, którzy wzorując się na myśli swojego założyciela – św. Jana Bosko, kształtują młode serca zdolne do niesienia Ewangelii aż po krańce ziemi. Mówiła, że praca wolontariuszki na misjach to wykonywanie drobnych, prostych czynności potrzebnych ludziom w danym środowisku, ale nade wszystko codzienna Msza św. i powierzenie wszelkich trosk i decyzji Panu Bogu. Chrześcijańskie wychowanie wyniesione z domu rodzinnego i parafii dało jej moc przekazywania wiary dzieciom, których los pozbawił troski rodzicielskiej. Pani Karolina swoje doświadczenie z Polski zawiozła do Kazachstanu, ale wróciła ubogacona wewnętrznie wiarą i miłością. Opowiadała, że praca z dziećmi poranionymi wewnętrznie jest bardzo trudna, ale uśmiech daje zielone światło do działania, a im więcej dajemy, tym więcej dobra wraca do nas. Wsłuchani w opowieści misjonarki, pochodzącej z naszej diecezji, byliśmy przejęci i skupieni, bo słowa te utwierdziły nas, że tylko we wspólnym działaniu jest siła oddziaływania w naszych środowiskach.
Do Pani Karoliny Wodzyńskiej kierujemy słowo podziękowania za świadectwo wiary, dzięki któremu otrzymaliśmy wewnętrzne wsparcie w naszych działaniach na rzecz ewangelizacyjnej misji Kościoła katolickiego. Przede wszystkim zrozumieliśmy, że powinne nas cieszyć drobne, codzienne przyjemności..
ŚLADAMI WIELKICH POLSKICH POSTACI
Uczniowie klas VII oraz II odziałów gimnazjalnych Naszej Szkoły w dniu 19 lutego 2018 roku wybrali się na wycieczkę przybliżającą wielkie polskie postacie. Myślą przewodnią wycieczki było zainspirowanie młodzieży do poznawania historii naszych przodków i czerpania przykładu z niezłomności ich postaw oraz integracja środowiska szkolnego.
Zwiedziliśmy, nieznane dotąd, zakątki Ełku w poszukiwaniu śladów Mikołaja Kopernika, Michała Kajki oraz Józefa Piłsudskiego. Ucznnice klasy II b przygotowały bardzo ciekawe referaty, które zostały przedstawione pozostałym uczestnikom wycieczki.
Uczniowie obejrzeli również film "Cudowny chłopak", którego treść odwoływała się do godnych naśladowania postaw we współczesnym świecie.
Wszyscy uczestnicy wycieczki spędzili miło czas, zdobyli nową wiedzę i w dobrych nastrojach wrócili do szkoły.
Wycieczka została zorganizowana przez Panie Magdalenę Skorską - Sierotko i Annę Denert, a dodatkowym opiekunem była mama naszych uczennic - Pani Beata Denert.
FERIE Z EKONOMIĄ
Drugiego dnia ferii zimowych, 23 stycznia 2018 roku, odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach projektu: "Ekonomia na co dzień". Dotyczyły one wykorzystania wiedzy ekonomicznej w praktyce.
Organizatorkami zajęć były: p. Magdalena Skorska-Sierotko i p. Edyta Mikołajczyk.
Uczestnicy zostali podzieleni na dwa zespoły, które rywalizowały ze sobą. Zabawa nosiła tytuł "Bezpieczna kasa". Wymagała ona od uczniów dobrej sprawności fizycznej, biegłego czytania i przede wszystkim logicznego myślenia. Wygrał zespół, który zebrał najwięcej papierowych "złotówek". Następnie wspólnie rozegraliśmy mecz piłki siatkowej, a na koniec zjedliśmy pizze.
Po zakończeniu zabawy wszyscy zgodnie stwierdzili, że miło i wesoło spędzili czas! Przy okazji nauczyli się, jak należy postępować w różnych sytuacjach dotyczących kwestii bankowych.
WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY
Dnia 17 stycznia 2018 roku na terenie Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kalinowie odbył się Wewnątrzszkolny Konkurs Matematyczny "MISTRZ MATEMATYKI", którego adresatem byli wszyscy chętni uczniowie z klas IV - VII oraz II - III oddziałów gimnazjalnych. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów, rozwijanie zdolności i poszerzanie zainteresowań matematycznych oraz wyłonienie MISTRZA MATEMATYKI 2018.
Do konkursu przystąpiło 37 uczniów. Konkurs rozpoczął się o godzinie 1035 i trwał do 1120. Każdy uczeń otrzymał indywidualny test składający się z 20 pytań zamkniętych. Za zadania dobrze rozwiązane uczniowie otrzymali po 1 pkt. W sumie każdy Uczeń mógł zdobyć 20 punktów. W czasie trwania konkursu uczniowie nie mogli korzystać z kalkulatorów. Komisja w składzie: Lucyna Zawadzka - Andruszkiewicz – przewodnicząca oraz Magdalena Skorska - Sierotko i Edyta Mikołajczyk bezpośrednio po konkursie oceniły prace.
W oparciu o wyniki komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:
I miejsce Michał Arciszewski klasa III b
II miejsce Gracjan Sieńkowski klasa VII a
III miejsce Filip Kotarski klasa VI a
Laureaci konkursu otrzymają: zdobywca I miejsca tytuł: „Mistrz Matematyki 2018” oraz zdobywcy I, II i III miejsca dyplomy, nagrody rzeczowe oraz dodatkową ocenę celującą z matematyki.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie