Nawigacja

 • W oczekiwaniu na zbliżające się

  Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
  żegnamy minione miesiące
  i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
  Pragniemy przeżyć
  niepowtarzalne świąteczne chwile
  w pokoju i wzajemnej bliskości.
  Serdeczne życzenia:
  zdrowia, pogody ducha,
  spełnienia wszystkich marzeń,
  zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów
  życzą uczniowie, nauczyciele, pracownicy i dyrekcja Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kalinowie

 • Zimowisko dla dzieci rolników z terenu województwa warmińską-mazurskiego i podlaskiego w Zakopanym !!!

  Zimowisko dla dzieci rolników z terenu województwa  warmińską-mazurskiego i podlaskiego w Zakopanym !!!

  Gminne Zrzeszenie LZS w Ełku w Ełku,

  organizuje zimowisko  dla dzieci rolników przy współudziale z Gminą Ełk i Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pojezierza Ełckiego„.

  I turnus -  odbędzie się w terminie od 18 stycznia 2019 ( wyjazd w godzinach wieczornych) do 27 stycznia 2019  Miejsce wypoczynku:   Dom wypoczynkowy U FRANKA ul. Piszczory 19a 34-500 Zakopane

  http://www.ufranka.pl  wypoczynek wyłącznie dla dzieci wyjeżdżających autobusem z Suwałk, Sejn, Augustowa, Łomży,   w tym pociągiem z Olsztyna, Ostródy, Iławy, Działdowa  – zakwalifikowanych zostanie  80 dzieci)

   

            II turnus -  odbędzie się w terminie od 18 stycznia 2019 ( wyjazd w godzinach wieczornych) do 27 stycznia 2019  Miejsce wypoczynku: Dom wypoczynkowy U FRANKA ul. Piszczory 19a 34-500 Zakopane, oraz   Willa "Grzesiczek"  Olcza-Stachonie 35  34-500 Zakopane

   

  http://www.grzesiczek.wzakopanem.pl/12723,Start.html  wypoczynek wyłącznie dla dzieci wyjeżdżających autobusem z  Ełku, Grajewa, Olecka, Łomży – zakwalifikowanych zostanie tylko 80 dzieci)

  Z wypoczynku zimowego mogą skorzystać dzieci i młodzież z terenu województwa podlaskiego  i warmińsko-mazurskiego którzy w dniu 01.01.2003 nie ukończyli 16 lat,

  których co najmniej jedno z rodziców /prawnych opiekunów/ jest ubezpieczone w pełnym zakresie (jednocześnie na ubezpieczenie emerytalno - rentowe oraz wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

  Koszty uczestnictwa wynosi 600 zł od osoby wraz kosztami przejazdu na wypoczynek. Organizator zapewnia - całodobowe wyżywienie, zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym - wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną (kierownicy, wychowawcy), opiekę medyczną, - ubezpieczenie od następstw niebezpiecznych wypadków, atrakcyjny program kulturalno-oświatowy i wycieczek krajoznawczo-turystycznych. W ramach programu minimum 2 wycieczki z przewodnikiem w góry w tym Rusinowa Polana, Morkie Oko dla chętnych, Dolina Chochołowska, Gubałówka, kulig, termy w Chochołowie i Szaflarach, Akwa-Park w Zakopanym, zwiedzenie Zakopanego z przewodnikiem, prelekcja i zwiedzenie  Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, zwiedzenie Krakowa i Wadowic oraz w drodze powrotnej Częstochowy – udział w Apelu Jasnogórskim. Zajęcia sportowe na lodowisku i stoku, oraz warsztaty edukacyjne z elementami nauki i doskonalenia gier umysłowych, logicznych i intelektualnych.  Istnieje możliwości udziału dzieci w wypoczynku, których rodzice nie opłacają KRUSU z 100% odpłatnością ( 1200,00zł). Cena nie obejmuje wypożyczenia nart i wjazdu na stoki. Wpłatę należy dokonać na konto podane na stronie internetowej nie wcześniej niż 02.01.2019 nie później niż 7 dni przed wyjazdem.: UWAGA: Liczba miejsc ograniczona.

  O zakwalifikowaniu uczestników decyduje kolejność zarejestrowania się elektronicznie ( nabór elektroniczny rozpocznie się 01.12.2018 )na stronie http://www.lzselk.pl, oraz dostarczenie lub przesłanie  kompletu oryginalnych dokumentów w terminie 7 roboczych dni od zarejestrowania się w systemie: karty uczestnika kolonii, zaświadczenie z Placówki Terenowej KRUS na adres: Urząd Gminy w Ełku ul: T. Kościuszki 28A, 19-300 Ełk z dopiskiem „ Zimowisko 2019”.

   

  W razie pytań wątpliwości proszę kontaktować się z Tomaszem Bartnikiem – Przewodniczącym Gminnego Zrzeszenia LZS w Ełku, koordynatorem organizacji zimowego wypoczynku (tel. 518034640,  516106667, 876194534  ), informację i karty kwalifikacyjne są również dostępne na stronie internetowej http://www.lzselk.pl/ lub http://www.elk.gmina.pl/

 • Wycieczka do Kętrzyna.

  Wycieczka do Kętrzyna.

  Dnia 7.12.2018r. uczniowie klas I – III pod opieką p. Doroty Krawczuk, p. Anny Kołowskiej i p. Joanny Pawłowskiej udali się na wycieczkę do Magicznej Krainy Świętego Mikołaja – bombkarni w Kętrzynie. Dzieci poczuły klimat Świąt Bożego Narodzenia pod opieką elfów. Można było zobaczyć ( i samemu spróbować) proces powstawania bombek. Dzieci własnoręcznie ozdabiały bombki, które zabrały do domu.

 • Wycieczka do „Papugarni Mazurskie Tropiki”

  Wycieczka do „Papugarni Mazurskie Tropiki”

                  27 listopada 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0 c odwiedziły „Papugarnię Mazurskie Tropiki” w Ełku. Na miejscu przywitała nas Pani, która na samym początku opowiedziałA dzieciom o tym, jak należy zachowywać się w pomieszczeniu gdzie przebywają papugi. Oczywiście nie mogliśmy biegać, krzyczeć, ani ciągnąć papug za ich piórka. Dowiedzieliśmy się również co jedzą papużki. Zobaczyliśmy różne rodzaje tych ptaków. Jedne były malutkie, a drugie bardzo duże. Każda z nich miała w sobie coś wyjątkowego. Wszystkie papugi zachwyciły nas swoimi pięknymi barwami. Ku zdziwieniu przedszkolaków, te wyjątkowe zwierzątka wcale się ich nie bały. Wręcz przeciwnie siadały na głowach, na ramieniu. Dzieci mogły brać je na rączkę, karmić. Były zachwyconei szczęśliwe, że mogły odwiedzić to niecodzienne miejsce.

                  Następnie pojechaliśmy do sali zabaw „Kolej na klocki”. Wizyta w tym miejscu przerosła oczekiwania dzieci. Kilkadziesiąt rodzajów klocków do zabawy dla małychi dużych, spora przestrzeń, sprawiły, że dzieci świetnie się bawiły. Same szybko podzieliły się na grupy z których każda wybrała sobie rodzaj klocków do tworzenia różnorodnych konstrukcji. Powstały ciekawe budowle. To był super spędzony czas, którysprzyjał rozbudzaniu ciekawości, kreatywności dzieci oraz tworzeniu relacji między dziećmi – współdziałania, koleżeńskości.Okazało się, że w tym miejscu czas płynie szybciej i dwie godziny to za mało, aby poznać wszystkie zakamarki Klockowni. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia nasza wizyta w tym miejscu.

   

 • Andrzejki

  Andrzejki

        Za nami już czas zabaw i szaleństw  andrzejkowych. Samorząd Uczniowski włączył się w ich obchody organizując dla młodszych kolegów z klas „0” – III oprawę muzyczną podczas dyskoteki oraz, by ubarwić zabawę i rozbawić dzieci, delegując niemalże zawodowe wróżki. Ich wesołe interpretacje popularnych kiedyś wróżb cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy chciał poznać swoją wybrankę lub wybranka, albo chociaż uchylić rąbek tajemnicy dotyczący przyszłości. Zabawy bardzo się podobały wszystkim uczestnikom.

   Samorząd Uczniowski

 • Pomóż i Ty

  Pomóż i Ty

            W październiku i listopadzie  w Szkole Podstawowej im. M, Konopnickiej w Kalinowie odbyła się akcja charytatywna „Szkoło Pomóż i Ty” . Akcję, polegającą na sprzedaży cegiełek za wyznaczoną kwotę 2 zł, koordynowała p. E. Barwicka. 

     Tegoroczna akcja, miała na celu pomoc 15-letniemu Łukaszowi Flis, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitację wpisaną w jego codzienne życie. Specjalistyczne rowery wspomagające pracę mięśni nóg, tj. trójkołowy elektryczny i stacjonarny typu Orbitrek, oprócz rehabilitacji ułatwią wypracowanie stabilniejszego chodu. Koszt sprzętu to około 10 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależy ułatwienie Łukaszowi utrzymania równowagi i prawidłowego chodu.

     W ramach akcji p. Skorska-Sierotko przeprowadziła w dn. 26.10.2018r. warsztaty skierowane do uczniów kl. IV- VIII, III gimnazjum, mające na celu uwrażliwienie na trudności, z jakimi borykają się inni oraz przybliżenie dzieciom problemów osób niepełnosprawnych. Warsztaty te polegały na poznaniu i nauczeniu się alfabetu umożliwiającego zapisywanie i odczytywanie tekstów osobom niewidomym. Przedstawiciele klas poznali alfabet, a następnie zapisali kilka prostych wyrazów. Mieli również za zadanie odczytać tekst zapisany alfabetem Braill`a. 

           W wyniku sprzedaży cegiełek zebraliśmy kwotę  w wysokości 132 zł, którą przekazaliśmy na konto Fundacji na rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

                                                                                      Samorząd Uczniowski

 • Nakręć się na pomoc

             Od września w naszej szkole trwa akcja polegająca na zbieraniu plastikowych nakrętek.  Wzorem lat poprzednich zbiórka nakrętek przeznaczona jest dla konkretnej osoby. Tym razem pomagamy ciężko choremu  Tymkowi w uzbieraniu niezbędnych środków na intensywną i kosztowną rehabilitację.

            Każdy może pomóc, bo nie trzeba dużo. Wystarczy pamiętać, aby wyrzucając pustą butelkę czy opakowanie po soku/mleku odkręcić zakrętkę i wrzucić do jakiegoś pojemnika czy siatki. Kiedy uzbiera nam się już większa ilość, zanosimy zakrętki do wyznaczonego miejsca zbiórki w szkole. Działając  w pojedynkę, w tej akcji sukcesów nie odniesiemy, bowiem koszty rehabilitacji są duże i potrzebne są tony zakrętek. Niektórym wydaje się to niewyobrażalne i niemożliwe do osiągnięcia. A jednak rzeczywistość pokazuje, że dzieci otrzymują realną pomoc. Dlatego zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji. Im będzie nas więcej, tym pewniejszy sukces.

   Akcja zbierania plastikowych korków   monitorowana jest przez panią Magdalenę Skorską- Sierotko  i panią Elżbietę Barwicką.

  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI.  
  Jednocześnie zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i dostarczania ich do szkoły.

                                                                                                    Samorząd Uczniowski

 • Wycieczka do Warszawy.

  Wycieczka do Warszawy.

  Wycieczka do Warszawy. - Obrazek 1

  Dn.26.11.2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Renaty Kłoczko, p. Anny Kołowskiej, p. Anny Moczydłowskiej i p. Joanny Pawłowskiej udali się na wycieczkę do Warszawy w ramach projektu ,,Dobra szkoła gwarancją dobrego wykształcenia”. Po przyjeździe do stolicy uczniowie zwiedzili Starówkę. Następnie udali się do celu podróży -  Centrum Nauki Kopernik, w którym czas zleciał bardzo szybko. Poprzez samodzielnie wykonywane doświadczenia uczniowie lepiej poznali ciekawe zagadnienia biologiczne i fizyczne. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w poznawanie właściwości i możliwości technicznych różnorodnych substancji, wody, ognia, powietrza, dźwięku i światła. Był to fantastyczny bodziec do zainteresowania się przedmiotami ścisłymi. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Planetarium. Niestety, czas upłynął bardzo szybko i trzeba było udać się w drogę powrotną. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.

 • Uczniowie w Centrum Chemii w Małej Skali.

  Uczniowie w Centrum Chemii w Małej Skali.

  Uczniowie w Centrum Chemii w Małej Skali. - Obrazek 1

  W dniu 19 listopada 2018r. w ramach realizacji projektu "Dobra szkoła gwarancją dobrego wykształcenia", uczniowie Szkoły Podstawowej w Kalinowie z klas I - IV pojechali na wycieczkę autokarową do Torunia. Dzieci podczas podróży dostały śniadanie w postaci smacznych kanapek i niegazowanych napojów oraz jabłka. Po przyjeździe do punku docelowego w Toruniu, udaliśmy się na zajęcia warsztatowe, które odbyły się w Centrum Chemii w Małej Skali. Podczas tych zajęć w laboratoriach chemicznych dzieci pod kierunkiem laborantek własnoręcznie wykonywały mydło z dodatkami oraz kolorowe świece o różnych zapachach. Uczestnicy mogli obserwować rozpuszczanie, topienie i krystalizację składników z których były wykonywane mydło i świece. W kolejnych zajęciach warsztatowych „W świecie gazów” dzieci zapoznały się jak efektywnie i wybuchowo powstaje światło w różnych kolorach. Do tego celu uczestnicy otrzymali plastikowe rurki wypełnione gazami: tlenem, wodorem i ditlenkiem węgla. Rurki te musiały wyginać w różne kierunki za pomocą palców, tak aby wyzwolić w środku niej reakcję chemiczną gazów. Podczas zachodzącej reakcji wewnątrz rurki wydzielone zostało światło w barwnych kolorach różnych rurek. Po czym dzieci za pomocą specjalnych łączników mogły z nich zrobić świecące bransoletki. Na koniec zajęć warsztatowych młodzi już laboranci mogli zapoznać się z działaniem „Bazuki”, urządzenia do poruszania cząsteczek powietrza. Napełnione urządzenie dymem z dymiarki, po naciągnięciu wewnętrznej membrany „Bazuki” i zwolnieniu, przez jej okrągły otwór wylotowy zostało wyrzucone powietrze. Wraz z powietrzem został wyrzucony również znajdujący się tam dym w kształcie okrągłego pierścienia na pewną odległość. Dzieci mogły dzięki temu urządzeniu zaobserwować również jak działa pęd powietrza na płomień palącej się świecy, który po wystrzeleniu zgasił płomień. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z doświadczeń w których brali udział. Po skończonych warsztatach ich uczestnicy otrzymali na pamiątkę własnoręcznie wykonane mydło, świecę i bransoletkę.  Dodatkową atrakcją wycieczki był pobyt  jej uczestników w „Sali Korzennej” Toruńskiej Piekarni Mistrza Bogumiła. Dzieci mogły zobaczyć i zapoznać się, jak są robione ręcznie i wypiekane oraz ozdabiane toruńskie pierniki. Po kupieniu pierników wszyscy pełni wrażeń i nowych doświadczeń udaliśmy się do pobliskiej Restauracji Lokomotywa. Następnie wyruszyliśmy autokarem w drogę powrotną do domu.

  Uczniowie w Centrum Chemii w Małej Skali. - Obrazek 2

   

   

   

 • Zebrania z rodzicami

  W dniu 20 listopada 2018r. (wtorek) odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami klas. O godzinie 15.00 klasy 0-3, o godz. 15.30 klasy 4-8 i III G. O godzinie 14.30 w sali nr 2 odbędzie się zebranie Rady Rodziców z dyrektorem szkoły.

 • "Dobra szkoła gwarancją dobrego wykształcenia"

  "Dobra szkoła gwarancją dobrego wykształcenia" - Obrazek 1

  W dniach 19,20,23,28.11.2018r oraz 12,21.12.2018r w ramach działań związanych z realizacją projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej "Dobra szkoła gwarancją dobrego wykształcenia" zostaną zorganizowane wycieczki edukacyjne do Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu (19.11.2018r, 21.12.2018r) oraz Centrum Nauki Kopernik w Warszawie (20,23,28,112018r.oraz 12.12.2018 r). W wycieczkach weźmie udział w sumie 193 uczniów z klas I - VIII szkoły podstawowej.

   

 • Śniadanie Daje Moc

  Śniadanie Daje Moc

  Nasza szkoła po raz 7 wzięła udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie Daje Moc” organizowanej w ramach „Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania”.   8 listopada dzieci z klas I - III i zerówek ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kalinowie wraz z Oddziałem Przedszkolnym w Wysokiem zorganizowały w klasach wspólne śniadanie. Przy wsparciu rodziców i wychowawców uczniowie  przygotowali  wspólne śniadanie. Dzieci z przyniesionych produktów robiły pyszne i pomysłowe kolorowe kanapki. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości uczniów  poprzez pogadanki w klasach na temat zdrowego odżywiania i roli drugiego śniadania w diecie dziecka. Podczas śniadania zostały omówione zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Uczniowie dowiedzieli  się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu, bo „Kto je zdrowo, ten żyje długo i wesoło”– podkreślały. Nie zabrakło również na stołach naturalnych soków i jogurtów.

 • Hymn Polski

  Hymn Polski

  Mazurek Dąbrowskiego czyli polski hymn jest pieśnią patriotyczną, która została skomponowana w lipcu 1797 roku we włoskim miasteczku Reggio nel’Emilia przez Józefa Wybickiego. Na samym początku „Mazurek Dąbrowskiego” był pieśnią Legionów Polskich, które stacjonowały na ziemi włoskiej. Stąd odwołanie w drugiej zwrotce do miejsca stacjonowania oddziałów polskich „Z ziemi włoskiej do Polski”. W słowach mazurka jest odniesienie do polskiej historii „Jak Czarnecki do Poznania Po szwedzkim zaborze” oraz do ówczesnej współczesności „Dał nam przykład Bonaparte, jak zwyciężać mamy”. Były to słowa, które miały pokrzepić serca Polaków, którzy w wyniku zaborów utracili własną ojczyznę, ale w przyszłości mieli ją odzyskać u boku francuskiego sojusznika. Najprawdopodobniej muzyka naszego hymnu została zaczerpnięta z melodii ludowej, więc trudno dziś ustalić pierwotnego autora. „Mazurek Dąbrowskiego” jest hymnem państwowym dopiero od 26 lutego 1927 roku. Był śpiewany w trakcie powstań listopadowego i styczniowego, rewolucji 1905 roku oraz w trakcie I wojny światowej.

 • Akademia - 100 lat Niepodległej

  Akademia - 100 lat Niepodległej

  9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kalinowie świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji, o godzinie 11:11 – tak jak w całej Polsce, społeczność naszej szkoły odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” w wersji czterozwrotkowej. Dla podkreślenia doniosłości Narodowego Święta Niepodległości i tak wyjątkowej rocznicy, uczniowie klasy III a gimnazjum, pod kierunkiem p. Ewy Krysztofik oraz p.Tomasza Truchana, przygotowali część artystyczną pt. „Rok 1918” . Zarówno scenariusz przedstawienia, jak też scenografia przeniosły w czasy przełomowe dla odradzającego się kraju. Pokazano  obraz  życia społeczeństwa polskiego w roku 1918 (problemy dnia codziennego, odczucia, tematy rozmów w polskich domach).  W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Elementem muzycznym wzbogacającym występ były polskie pieśni patriotyczne wykonane chóralnie przez wszystkich uczniów gimnazjum oraz klas IV-VIII , m.in. „Marsz Pierwszej Brygady”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, a strój galowy uczniów i przypięte biało-czerwone kotyliony podkreśliły wyjątkowy charakter tego dnia. Ważnym celem przyświecającym uroczystości było podkreślenie znaczenia wolności, rozumienie jej wartości i szacunek  wobec tych, którzy poświęcili dla niej życie. Przygotowanie obchodów stulecia było dla uczniów doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.

                                                                                                                Ewa Krysztofik

 • Sto lat Niepodległości !

  Sto lat Niepodległości !

  To już sto lat, odkąd Polska wróciła na mapy Europy i Świata. Dzień 11 listopada jest dla Polaków dniem symbolicznym – międzywojenna Polska, jaką znamy z podręczników historii, przebyła długą drogę, aby obronić swoją niepodległość. Była to droga kręta, wyboista, naznaczona krwią naszych rodaków, Walczyliśmy z Niemcami o Śląsk i Wielkopolskę, z sowietami o byt, z Czechosłowacją o Śląsk Cieszyński, z narodem ukraińskim o Galicję Wschodnią, a z Litwinami spieraliśmy się o Wileńszczyznę. Był to długi, niemal czteroletni okres zmagań o Polskę. Kraj, który wyłonił się z tego chaosu był wyniszczony wojną światową, posklejany z czterech różnych zaborów. A jednak udało się ! Polska odrodziła się niczym feniks z popiołów. Proces odzyskiwania niepodległości nie zaistniałby nigdy, gdyby nie kilka sprzyjających mu czynników: wojna światowa między naszymi zaborcami, powrót tematu niepodległej Polski na arenę międzynarodową, czy zmysł polityczny osób, które ze wszystkich sił, czasami różnymi drogami, dążyły do odrodzenia ojczyzny. Musimy pilnować niczym najcenniejszego skarbu  niepodległości i robić wszystko, by nasz kraj przez kolejne sto i więcej lat był niepodległy.

 • Ślubowanie klas I

  Ślubowanie klas I

  Ślubowanie to niezwykle ważny i wyjątkowy dzień dla pierwszaków, ich wychowawców i rodziców. Tego dnia dzieci zostają oficjalnie przyjęte do grona społeczności szkolnej. Dnia 30 października 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kalinowie odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych.Zgodnie z tradycją dzieci z klasy I zaprezentowały program artystyczny przygotowany wspólnie z ich wychowawczynią p. Dorotą Krawczuk. Momentem, na który wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia symbolicznym ołówkiem przez dyrektora szkoły p. Andrzeja Pieńczykowskiego. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem oraz wyśmienitym tortem przygotowanym przez rodziców.

  Pierwszakom życzymy fajnych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w naszej szkole.

 • „Weź szkołę w swoje ręce”.

  Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kalinowie

  ponownie przystąpiła do ogólnopolskiego programu pod nazwą:

  SZKOŁA Z KLASĄ 2.0!

        Program Szkoła z Klasą 2.0 od lat wspiera szkoły w przygotowaniu młodych ludzi do życia w nowoczesnym świecie i wychowaniu ich na odpowiedzialnych obywateli. Skupia się na przemyślanym wykorzystywaniu technologii informacyjnych w codziennej pracy szkolnej, uczy pracy zespołowej, współpracy ze społecznością lokalną, a także rozwija umiejętność wystąpień publicznych. Koncepcja programu oparta jest na metodzie design thinking, którą Fundacja Szkoła z Klasą zaczerpnęła z biznesu i przeniosła na grunt szkoły i edukacji.

       Tegoroczna edycja nosi hasło: „Weź szkołę w swoje ręce”. To uniwersalny przekaz, który kierowany jest do nauczycieli, dyrektorów, rodziców, ale przede wszystkim do uczniów. W tej edycji pragniemy zachęcić dzieci do jeszcze bardziej zdecydowanego włączenia się w różnorodne działania na każdym etapie, by mogli współdecydować i brać odpowiedzialność za swoją szkołę.

 • Wyjazd do Teatru Lalek

  Wyjazd do Teatru Lalek

  Dnia 16 października uczniowie klas II, IIIa, IIIb i IVb pod opieką p. J. Pawłowskiej, A. Kołowskiej, R.Baturo i J. Supronowicza uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Główną atrakcją wyjazdu był spektakl ,,Czerwony Kapturek” w Białostockim Teatrze Lalek. Uczniowie bardzo dobrze się bawili współtworząc razem z aktorami spektakl. Korzystając z wolnej chwili i pięknej pogody dzieci poznały Pałac Branickich, a spacer po okalającym go parku na pewno wszystkim zapadł w pamięć ze względu na pięknie uformowane alejki, mnóstwo kwiatów, fontann czy rzeźb. Następnie uczniowie odwiedzili Muzeum Wojska. Podczas zajęć uczestniczyli w warsztatach dotyczących symboli narodowych. Wykonali pracę plastyczną związaną z tematem warsztatów. Do Kalinowa wrócili wieczorem, trochę zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wrażeń i pamiątek.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  Dnia 12.10.2018 r. w  Szkole Podstawowej w Kalinowie  odbyła się  uroczysta akademia  z  okazji  Dnia  Edukacji Narodowej, na którą przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi .W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni goście oraz przyjaciele szkoły: wójt gminy Kalinowo pan Andrzej Bezdziecki, przewodniczący Rady Gminy pan Mieczysław Głębocki, ksiądz Albert Interewicz, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół pan Jacek Bednarowicz, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzena Borkowska, emerytowani pracownicy szkoły.Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniu hymnu, głos zabrał p. Dyrektor Andrzej Pieńczykowski, który mówił o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.  Pod koniec p. Dyrektor wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom.Głos zabrali również goście: Wójt Gminy Kalinowo, Przewodniczący Rady Gminy oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, którzy serdecznie i gorąco podziękowali gronu pedagogicznemu za pracę na rzecz szkoły i życzyli dalszych sukcesów pracy.Następnie  uczniowie klas V a, VII a i VIII a  zaprezentowali część artystyczną. Mottem montażu słowno-muzycznego, wykonanego przez uczniów przygotowanych pod kierunkiem p. Elżbiety Barwickiej, p. Emiliana Mankiewicza oraz  p. Tomasza Truchana, były słowa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego:

  „Jakże nie pisać wierszy,

  Jakże nie płonąć w podzięce,

  Za dar najpiękniejszy,

   za serce”

  Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud, poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Po ukończeniu tej części akademii nauczyciele otrzymali śliczną, różową różę od Samorządu Uczniowskiego w podzięce za trud włożony w pracę z wychowankami, natomiast zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

   SPRZĄTANIE ŚWIATA 2018

  Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

  W dniu 21 września uczniowie z klas I - III oraz z „Zeróweczek” Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kalinowie wzięli aktywny udział w akcji.  Zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”, w tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Wszystkie klasy pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wybrane przez siebie tereny, które solidnie posprzątano. Klasy I-III oraz grupy świetlicowe sprzątały teren szkoły, w tym boisko oraz pasy zieleni przyległe przed sklepem spożywczym i osiedlem w Kalinowie. Najmłodsi z oddziałów przedszkolnych zadbali o czystość szkolnego placu zabaw - było, co zbierać. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały wrzucone do kontenera na śmieci stojącego w miejscu wyznaczonym na terenie szkoły.

  Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań w przyszłości.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kalinowie
  ul. Kajki 1
 • 87 629-88-34

Galeria zdjęć