Nawigacja

Poniedziałek 21.01.2019

Witamy na naszej stronie

Nr konta Rady Rodziców: 14 9331 0004 0020 0200 0172 0001

Na konto można dokonywać wpłat:

 na rzecz Rady Rodziców (30 zł od rodziny),

 od sponsorów,

za zniszczone mienie itp.

Aktualności

 • W oczekiwaniu na zbliżające się

  Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok
  żegnamy minione miesiące
  i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.
  Pragniemy przeżyć
  niepowtarzalne świąteczne chwile
  w pokoju i wzajemnej bliskości.
  Serdeczne życzenia:
  zdrowia, pogody ducha,
  spełnienia wszystkich marzeń,
  zawodowej satysfakcji i wielu sukcesów
  życzą uczniowie, nauczyciele, pracownicy i dyrekcja Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kalinowie

 • Zimowisko dla dzieci rolników z terenu województwa  warmińską-mazurskiego i podlaskiego w Zakopanym !!!

  Gminne Zrzeszenie LZS w Ełku w Ełku,

  organizuje zimowisko  dla dzieci rolników przy współudziale z Gminą Ełk i Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Pojezierza Ełckiego„.

  I turnus -  odbędzie się w terminie od 18 stycznia 2019 ( wyjazd w godzinach wieczornych) do 27 stycznia 2019  Miejsce wypoczynku:   Dom wypoczynkowy U FRANKA ul. Piszczory 19a 34-500 Zakopane

  http://www.ufranka.pl  wypoczynek wyłącznie dla dzieci wyjeżdżających autobusem z Suwałk, Sejn, Augustowa, Łomży,   w tym pociągiem z Olsztyna, Ostródy, Iławy, Działdowa  – zakwalifikowanych zostanie  80 dzieci)

 • Wycieczka do Kętrzyna.

  Dnia 7.12.2018r. uczniowie klas I – III pod opieką p. Doroty Krawczuk, p. Anny Kołowskiej i p. Joanny Pawłowskiej udali się na wycieczkę do Magicznej Krainy Świętego Mikołaja – bombkarni w Kętrzynie. Dzieci poczuły klimat Świąt Bożego Narodzenia pod opieką elfów. Można było zobaczyć ( i samemu spróbować) proces powstawania bombek. Dzieci własnoręcznie ozdabiały bombki, które zabrały do domu.

 • Wycieczka do „Papugarni Mazurskie Tropiki”

        27 listopada 2018 roku dzieci z oddziału przedszkolnego 0 c odwiedziły „Papugarnię Mazurskie Tropiki” w Ełku. Na miejscu przywitała nas Pani, która na samym początku opowiedziałA dzieciom o tym, jak należy zachowywać się w pomieszczeniu gdzie przebywają papugi. Oczywiście nie mogliśmy biegać, krzyczeć, ani ciągnąć papug za ich piórka. Dowiedzieliśmy się również co jedzą papużki. Zobaczyliśmy różne rodzaje tych ptaków. Jedne były malutkie, a drugie bardzo duże. Każda z nich miała w sobie coś wyjątkowego. Wszystkie papugi zachwyciły nas swoimi pięknymi barwami. Ku zdziwieniu przedszkolaków, te wyjątkowe zwierzątka wcale się ich nie bały. Wręcz przeciwnie siadały na głowach, na ramieniu. Dzieci mogły brać je na rączkę, karmić. Były zachwyconei szczęśliwe, że mogły odwiedzić to niecodzienne miejsce.

 • Andrzejki

        Za nami już czas zabaw i szaleństw  andrzejkowych. Samorząd Uczniowski włączył się w ich obchody organizując dla młodszych kolegów z klas „0” – III oprawę muzyczną podczas dyskoteki oraz, by ubarwić zabawę i rozbawić dzieci, delegując niemalże zawodowe wróżki. Ich wesołe interpretacje popularnych kiedyś wróżb cieszyły się dużym zainteresowaniem. Każdy chciał poznać swoją wybrankę lub wybranka, albo chociaż uchylić rąbek tajemnicy dotyczący przyszłości. Zabawy bardzo się podobały wszystkim uczestnikom.

 • Pomóż i Ty

            W październiku i listopadzie  w Szkole Podstawowej im. M, Konopnickiej w Kalinowie odbyła się akcja charytatywna „Szkoło Pomóż i Ty” . Akcję, polegającą na sprzedaży cegiełek za wyznaczoną kwotę 2 zł, koordynowała p. E. Barwicka. 

     Tegoroczna akcja, miała na celu pomoc 15-letniemu Łukaszowi Flis, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitację wpisaną w jego codzienne życie. Specjalistyczne rowery wspomagające pracę mięśni nóg, tj. trójkołowy elektryczny i stacjonarny typu Orbitrek, oprócz rehabilitacji ułatwią wypracowanie stabilniejszego chodu. Koszt sprzętu to około 10 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależy ułatwienie Łukaszowi utrzymania równowagi i prawidłowego chodu.

 •            Od września w naszej szkole trwa akcja polegająca na zbieraniu plastikowych nakrętek.  Wzorem lat poprzednich zbiórka nakrętek przeznaczona jest dla konkretnej osoby. Tym razem pomagamy ciężko choremu  Tymkowi w uzbieraniu niezbędnych środków na intensywną i kosztowną rehabilitację.

            Każdy może pomóc, bo nie trzeba dużo. Wystarczy pamiętać, aby wyrzucając pustą butelkę czy opakowanie po soku/mleku odkręcić zakrętkę i wrzucić do jakiegoś pojemnika czy siatki. Kiedy uzbiera nam się już większa ilość, zanosimy zakrętki do wyznaczonego miejsca zbiórki w szkole. Działając  w pojedynkę, w tej akcji sukcesów nie odniesiemy, bowiem koszty rehabilitacji są duże i potrzebne są tony zakrętek. Niektórym wydaje się to niewyobrażalne i niemożliwe do osiągnięcia. A jednak rzeczywistość pokazuje, że dzieci otrzymują realną pomoc. Dlatego zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji. Im będzie nas więcej, tym pewniejszy sukces.

 • Wycieczka do Warszawy.

  Wycieczka do Warszawy. - Obrazek 1

  Dn.26.11.2018 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Renaty Kłoczko, p. Anny Kołowskiej, p. Anny Moczydłowskiej i p. Joanny Pawłowskiej udali się na wycieczkę do Warszawy w ramach projektu ,,Dobra szkoła gwarancją dobrego wykształcenia”. Po przyjeździe do stolicy uczniowie zwiedzili Starówkę. Następnie udali się do celu podróży -  Centrum Nauki Kopernik, w którym czas zleciał bardzo szybko. Poprzez samodzielnie wykonywane doświadczenia uczniowie lepiej poznali ciekawe zagadnienia biologiczne i fizyczne. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w poznawanie właściwości i możliwości technicznych różnorodnych substancji, wody, ognia, powietrza, dźwięku i światła. Był to fantastyczny bodziec do zainteresowania się przedmiotami ścisłymi. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Planetarium. Niestety, czas upłynął bardzo szybko i trzeba było udać się w drogę powrotną. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domu.

 • Uczniowie w Centrum Chemii w Małej Skali.

  Uczniowie w Centrum Chemii w Małej Skali. - Obrazek 1

  W dniu 19 listopada 2018r. w ramach realizacji projektu "Dobra szkoła gwarancją dobrego wykształcenia", uczniowie Szkoły Podstawowej w Kalinowie z klas I - IV pojechali na wycieczkę autokarową do Torunia. Dzieci podczas podróży dostały śniadanie w postaci smacznych kanapek i niegazowanych napojów oraz jabłka. Po przyjeździe do punku docelowego w Toruniu, udaliśmy się na zajęcia warsztatowe, które odbyły się w Centrum Chemii w Małej Skali. Podczas tych zajęć w laboratoriach chemicznych dzieci pod kierunkiem laborantek własnoręcznie wykonywały mydło z dodatkami oraz kolorowe świece o różnych zapachach. Uczestnicy mogli obserwować rozpuszczanie, topienie i krystalizację składników z których były wykonywane mydło i świece. W kolejnych zajęciach warsztatowych „W świecie gazów” dzieci zapoznały się jak efektywnie i wybuchowo powstaje światło w różnych kolorach. Do tego celu uczestnicy otrzymali plastikowe rurki wypełnione gazami: tlenem, wodorem i ditlenkiem węgla. Rurki te musiały wyginać w różne kierunki za pomocą palców, tak aby wyzwolić w środku niej reakcję chemiczną gazów. Podczas zachodzącej reakcji wewnątrz rurki wydzielone zostało światło w barwnych kolorach różnych rurek. Po czym dzieci za pomocą specjalnych łączników mogły z nich zrobić świecące bransoletki. Na koniec zajęć warsztatowych młodzi już laboranci mogli zapoznać się z działaniem „Bazuki”, urządzenia do poruszania cząsteczek powietrza. Napełnione urządzenie dymem z dymiarki, po naciągnięciu wewnętrznej memb

 • W dniu 20 listopada 2018r. (wtorek) odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami klas. O godzinie 15.00 klasy 0-3, o godz. 15.30 klasy 4-8 i III G. O godzinie 14.30 w sali nr 2 odbędzie się zebranie Rady Rodziców z dyrektorem szkoły.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kalinowie
  ul. Kajki 1
 • 87 629-88-34

Galeria zdjęć